Blog

Porozmawiajmy o: Z-BOXach!

18.07.2023, 12:41

Masz klientów w Czechach, Słowacji, Węgrzech i Rumunii? Automaty paczkowe zwiększają popularność, więc idziemy z duchem czasu! Odcinek 2. nowej serii edukacyjnej ,,Porozmawiajmy o:” poświęcony będzie naszym autorskim automatom paczkowym Z-BOX. Kiedy kilka lat temu wprowadzaliśmy je najpierw na rynek czeski, nie mieliśmy pojęcia, jak dużą popularność zyskają w tak krótkim czasie. Porozmawiajmy o z-boxach!

Gdzie to wszystko się zaczęło

W 2020 roku uruchomiliśmy nasz pierwszy Z-BOX w Czechach. W tamtych czasach automaty paczkowe były już dość powszechne, więc poszliśmy o krok dalej i opracowaliśmy w pełni zasilane energią słoneczną rozwiązanie bez wyświetlacza, które jeszcze bardziej przesunęłoby granice wygodnej dostawy.

Od tego czasu rozszerzyliśmy naszą sieć do ponad 5 500 lokalizacji Z-BOXów i rozszerzyliśmy produkt na 4 nasze międzynarodowe podmioty. Dziś Z-BOXy można znaleźć w Czechach (gdzie mamy ponad 3 400 lokalizacji), na Słowacji (gdzie rozszerzyliśmy naszą sieć do ponad 1500 punktów), na Węgrzech (gdzie, zwłaszcza w ciągu ostatniego roku, stają się coraz bardziej popularne a teraz dostępnych jest tam ponad 700 lokalizacji) oraz Rumunia (gdzie wchodzimy w ten rozdział z 20 Z-BOXami).

Porozmawiajmy o z-boxach, ekologicznym sposobie odboru paczek

„Zawsze szukamy sposobów na zwiększenie wygody klientów, a bezkontaktowy odbiór przesyłek to świetna okazja. Nasze innowacyjne Z-BOXy można ustawić przy biurowcach, w centrach handlowych czy sklepach spożywczych; a ich montaż jest stosunkowo łatwy. Dlatego nasza sieć Z-BOX stale się rozwija.”

Simona Kijonková, CEO i założycielka Packeta Group

Wygoda to podstawa

Wydajne, nowoczesne i ekologiczne. Rozwiązania Packety zawsze dążą do prostoty i wygody klienta. Dzięki automatom Z-BOX klienci mają możliwość odbierania przesyłek, kiedy tylko chcą. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy muszą pracować lub uczyć się do późna, dla osób mieszkających w małych miastach lub dla tych, którzy po prostu chcą mieć maksymalną swobodę przy odbiorze paczki. Dlaczego? Nasze Z-Boxy są:

📦Dostępne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu
📦Bezdotykowe, wszystko odbywa się za pośrednictwem aplikacji mobilnej Packeta
📦Całkowicie samowystarczalne
📦W pełni zasilane energią słoneczną

Instalacja Z-BOXów jest stosunkowo prosta, co pozwala na tak szybki rozwój sieci. Rozmiar automatów różni się w zależności od liczby kolumn – mamy modele na 2, 4, 6, a nawet 12 modułów. Dzięki temu można je dostosować do różnych warunków i wymagań przestrzennych.

Z biegiem lat nawiązaliśmy również współpracę z kilkoma partnerami biznesowymi, w których lokalizacjach Z-BOX są regularnie instalowane ze względu na duże zapotrzebowanie. Takie partnerstwa obejmują na przykład popularne sieci spożywcze Lidl lub Tesco, sklepy detaliczne, takie jak Okay lub CPI, a także bardzo ważne lokalne elektrownie Temelín i Dukovany w Czechach.

automaty paczkowe Z-BOX

Jak to dokładnie działa

Krok po kroku – właśnie tak Twoi klienci odbierają przesyłki z Twojego e-sklepu! Zobacz, jakie to proste

Skoro Z-BOXy są bezdotykowe, to jak właściwie odbiera się paczkę?

  • Po otrzymaniu powiadomienia, że ​​ przesyłka jest gotowa do odbioru, Twój klient może wyruszyć do Z-BOXa w wybranej lokalizacji.
  • Następnie konieczne jest włączenie Bluetooth i usług lokalizacyjnych w telefonie.
  • Wszystko inne jest sortowane przez aplikację mobilną Packeta . Aplikacja łączy się z Z-BOXem przez Bluetooth i prowadzi klienta przez proces odbioru na smartfonie.
  • Jednym kliknięciem otwiera się szafka, w której przechowywana jest przesyłka i odbiorca może ją z radością zabrać do domu.

Zareagowaliśmy na opinie konsumentów i dodaliśmy opcję udostępniania przesyłki dowolnemu użytkownikowi w naszej aplikacji. Twoi klienci mogą teraz odebrać swoje przesyłki przez kogoś innego, kiedy nie mogą lub nie mają na to czasu. Wystarczy udostępnić dane przesyłki za pośrednictwem aplikacji mobilnej Packeta danemu użytkownikowi.

Informacje o paczce zostaną następnie zsynchronizowane z telefonem tego użytkownika, w tym numer śledzenia i hasło do odbioru.

 

Zainteresowany/a ciekawostkami?🙂

  • 1 kurier wypełnia przesyłkami około 30 Z-BOXów dziennie.
  • Odbiorca potrzebuje średnio 15 godzin na odebranie przesyłki od otrzymania wstępnego powiadomienia.
  • W ciągu niespełna 2 lat udało nam się zbudować największą sieć automatycznych skrzynek wysyłkowych w Czechach.
  • Jesteśmy w stanie zainstalować 20 Z-BOXów dziennie !

Bez wyświetlacza

Nasze Z-BOXy nie posiadają ekranów, ponieważ automaty paczkowe wyposażone w ekrany są znacznie bardziej narażone na ograniczoną funkcjonalność w czasie upałów. Wyświetlacz może być nieczytelny w bezpośrednim świetle słonecznym i może też działać nieprawidłowo z powodu przegrzania. Bez ekranu ryzyko nieprawidłowego działania w ekstremalnych warunkach pogodowych jest znacznie mniejsze.

Dzięki naszemu doświadczeniu, zaawansowanym narzędziom i rozbudowanej sieci partnerskiej jesteśmy idealnym partnerem logistycznym dla e-sklepów, które pragną maksymalizować efektywność swoich strategii sprzedażowych. Napisz do nas na sales@packeta.pl i zacznij rozwijać swój biznes za granicą!

porozmawiajmy o z-boxach

Nasz kolor to czerwony, ale myślimy na zielono🌿

Zrównoważone rozwiązania w zakresie dostaw to przyszłość e-commerce. Dbanie o środowisko i tworzenie sposobów na zmniejszenie śladu węglowego jest dla nas bardzo ważnym filarem. Z-BOXy to opcja dostarczania przesyłek, która jest przyjazna dla środowiska i korzystna dla naszych klientów.

Z-BOXy to innowacyjne automaty paczkowe. Stanowią wysoce #zrównoważone rozwiązanie technologiczne, ponieważ są w pełni zasilane energią słoneczną. Co więcej, są całkowicie samowystarczalne i bezdotykowe – do ich otwarcia wystarczy nasza aplikacja 📲Packeta. Panele słoneczne umieszczone są na dachach Z-BOXów i nie muszą być podłączone do prądu, aby działać.

Możesz przeczytać więcej o naszej misji i dążeniu do zrównoważonego rozwoju tutaj.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszych usługach, zachęcamy do złożenia zapytania o ofertę na naszej stronie Złóż zapytanie o ofertę. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i dostosujemy ofertę do Twoich potrzeb.

Jeśli masz pytania dotyczące handlu międzynarodowego, zapraszamy do rozmowy z naszym ekspertem cross-border, który pomoże Ci znaleźć najlepsze rozwiązania logistyczne.

Ekologiczny z-box nzasilany słońcem

Szukasz sprawdzonego partnera logistycznego?
Napisz do nas na sales@packeta.pl i zacznij rozwijać swój biznes za granicą!


Udostępnij:

Kategorie