Cenniki i opłaty dodatkowe

Zapraszamy do zapoznania się z naszym przejrzystym cennikiem przesyłek krajowych i zagranicznych. W Paketa.pl cenimy sobie uczciwość. dlatego nasze stawki są konkurencyjne i przejrzyste! Dzięki naszemu cennikowi przesyłek międzynarodowych, możesz łatwo oszacować koszty wysyłki za granicę. Nie ma nieprzyjemnych niespodzianek w formie ukrytych opłat - wiesz, na co się decydujesz, zanim złożysz zamówienie.
Kompletny cennik i parametry

Dopłata paliwowa

Cena oleju napędowego w PLN/l

Wysokość dopłaty paliwowej w %

Doręczenie do punktu odbioru

Do 4,35 PLN/l

0 %

4,36 – 4,60 PLN/I

1 %

4,61 – 4,85 PLN/l

2 %

4,86 – 5,10 PLN/l

3 %

5,11 – 5,35 PLN/l

4 %

5,36 – 5,60 PLN/l

5 %

Ponad 5,60 PLN/l

+ 1% za każde 0,25 zł

Dla transportu drogowego za miesiąc kwiecień 2024 – 10 %.
W 15. tygodniu 2024 roku średnia cena oleju napędowego wyniosła 6,71 zł / litr.

 • W przypadku usługi Doręczenia pod wskazany adres dopłata paliwowa oraz dopłata drogowa są już wliczone w cenę konkretnego partnera umownego.

 • Dopłata paliwowa jest zawsze naliczana z ceny netto za przewóz zgodnie z obowiązującym cennikiem firmy Packeta.

 • Dopłata paliwowa za przewóz zawsze stanowi osobną pozycję na fakturze.

Stawka dopłaty paliwowej opiera się bezpośrednio na średniej cenie oleju napędowego podawanej przez Polską Izbę Paliw Płynnych (PIPP), publikowanej w każdy piątek na stronie internetowej PIPPzec

Dopłata drogowa

Metoda doręczenia

Doręczenie do punktu odbioru

Wysokość dopłaty drogowej

Przesyłka do 5 kg w Polsce i za granicą

0,20 PLN

Przesyłka do 15 kg w Polsce i za granicą

0,50 PLN

W przypadku usługi Doręczenia pod wskazany adres dopłata paliwowa oraz dopłata drogowa są już wliczone w cenę konkretnego partnera umownego.

Deklaracja celna

Procedury celne dotyczą przesyłek do Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Liechtensteinu, USA, Rosji, na Ukrainę oraz do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Chcesz wysyłać z Packetą towar do klientów końcowych w którymś z powyższych krajów? Będziesz zatem musiał dopełnić następujących formalności:

 • Umowa agencyjna

 • Pełnomocnictwo do reprezentacji w postępowaniu celnym

 • Numer EORI

 • Dane do wypełnienia deklaracji celnej

EORI

EORI to numer identyfikacyjny przeznaczony do komunikacji z administracją celną. Nadawany jest zazwyczaj jednorazowo i z reguły kopiuje NIP. Jeśli planujesz wysyłkę towarów poza UE, należy wnioskować o nadanie numeru EORI na czas nieokreślony.

Jak uzyskać EORI?

O nadanie numeru EORI możesz zawnioskować w najbliższym urzędzie celnym, gdzie złożysz wypełniony wniosek. Wszystkie informacje jak uzyskać numer EORI znajdują się na Platformie Usług Elektronicznych Skarbowo-Celnych (PUESC).

Pobierz wniosek EORI
Jak wygląda procedura
 1. Skontaktuj się z naszym działem celnym pod adresem customs@packeta.com.

 2. Do wysyłanej wiadomości dołącz Umowę agencyjną, Pełnomocnictwo do reprezentacji pośredniej w postępowaniu celnym oraz nadany numer EORI.

 3. Po weryfikacji danych w interfejsie klienta zostanie Ci udostępniona opcja nadawania przesyłek poza UE.

A potem nic nie stoi już na przeszkodzie, aby nadać przesyłkę!

Dane do wypełnienia deklaracji celnej.

Przy nadawaniu przesyłki do kraju poza UE należy najpierw wypełnić:

1. Sposób odprawy celnej
Własne zgłoszenie celne (jeśli posiadasz własny dokument wywozu lub eksportowy dokument towarzyszący)

W przypadku tej opcji konieczne jest wypełnienie numeru MRN dotyczącego przesyłki oraz dołączenie do wysyłanej do nas wiadomości e-mail deklaracji celnej, eksportowego dokumentu towarzyszącego i faktury w formie oddzielnych plików w formacie pdf.

Ważne: W przypadku przesyłek wysyłanych do Rosji eksportowy dokument towarzyszący musi zostać naklejony także bezpośrednio na przesyłce.

Wydanie zgłoszenia celnego przez Packetę

Nie posiadasz własnego eksportowego dokumentu towarzyszącego? Chętnie wystawimy Ci dokument wywozu. Opłata za tę usługę wynosi 18 PLN za jeden wydany eksportowy dokument towarzyszący i jeden kod celny. Za każdy kolejny kod celny zapłacisz 4,5 PLN. Wydany eksportowy dokument towarzyszący oraz potwierdzenie wywozu towaru poza UE, które możesz wykorzystać do celów podatkowych, zostaną następnie udostępnione w Twojej sekcji klienta do pobrania.

Odprawa pocztowa (bez eksportowego dokumentu towarzyszącego i bez opłat)

Wybierając ten wariant odprawy celnej, nie przekazujemy żadnego potwierdzenia wywozu towaru poza UE.

Powyższe warianty odprawy celnej są aktywne w zależności od wybranego przewoźnika i świadczonych przez niego usług. Wyjątki obejmują na przykład te kraje:

 • Wielka Brytania: Korzystamy wyłącznie z trybu pocztowego. Z tego względu nie ma możliwości wystawienia ani zawarcia eksportowego dokumentu towarzyszącego.

 • Ukraina: Domyślnie wysyłka odbywa się w trybie pocztowym. Jeśli chcesz wysyłać przesyłki z własnym eksportowym dokumentem towarzyszącym lub dokumentem celnym Packety, skontaktuj się z nami pod adresem: customs@packeta.com.

 • USA: Możliwe jest wykorzystanie wyłącznie trybu pocztowego, jednak z możliwością wydania potwierdzenia wywozu.

 • Rosja: W przypadku przesyłek wysyłanych do Rosji eksportowy dokument towarzyszący musi zostać naklejony także bezpośrednio na przesyłce.

2. Kod celny

Kod celny to 8-cyfrowe oznaczenie towarów będących przedmiotem handlu czyli tzw. nomenklatura scalona oparta na kodzie HS uzupełniona oznaczeniem dwucyfrowym.

Aplikuj o WIT
3. Nazwa towaru

Nazwa towaru to szczegółowy opis przesyłanego produktu, który zawiera następujące informacje:

 • o jaki towar chodzi

 • do czego towar jest przeznaczony

 • i z jakiego jest materiału.

Opis jest obowiązkowy w języku angielskim i opcjonalny w języku polskim. Do zgłoszenia celnego używamy języka polskiego.

Przykład opisu: Glass demijohn for wine with a volume of 2 l / Szklany gąsiorek na wino o pojemności 2 l

Możliwości rozliczenia

Oferujemy dwie możliwości rozliczenia naszych usług i wysyłki kwot pobrania. Możesz je ustawić po zalogowaniu się do sekcji klienta.