Blog

Packeta rozpoczyna współpracę z Allegro w Czechach.

14.02.2023, 09:38

Allegro jeszcze szerzej otwiera się na klientów z Unii Europejskiej. Nowy partner logistyczny – Packeta – dostarczy przesyłki do czeskich automatów paczkowych.

  • Allegro rozbudowuje międzynarodową ofertę szybkich i atrakcyjnych cenowo dostaw, umacniając swoją obecność w krajach Unii Europejskiej – ze szczególnym uwzględnieniem działań promocyjnych na rynku czeskim.
  • Packeta, najpopularniejsza czeska platforma logistyczna dołącza do Allegro z ofertą dostaw do niemal 9100 punktów odbioru oraz automatów paczkowych Z – Box w Czechach.
  • Niedawno do Allegro dołączył inny logistyczny gigant – DHL Parcel, oferując dostawy krajowe i międzynarodowe do 24. krajów Unii Europejskiej.
  • Rozwój ekspansji międzynarodowej platformy to także dobra wiadomość dla sprzedających, którzy zyskują dodatkowe możliwości szybszego rozwijania swojego biznesu na nowych rynkach.
Packeta nawiazuje wspolprace z Allegro

Packeta to kolejny operator, który w krótkim czasie dołączył do Allegro, wzbogacając ofertę dostaw międzynarodowych z platformy. Najpopularniejsza czeska firma logistyczna (na rodzimym rynku znana pod nazwą Zásilkovna), zapewniając atrakcyjne cenowo i wygodne dostawy do niemal 9100 punktów odbioru stacjonarnego oraz automatów Z-Box, staje się ważnym krokiem w  rozwoju Allegro na strategicznym rynku czeskim.

Niespełna miesiąc wcześniej do Allegro dołączył DHL Parcel, oferujący dostawy kurierskie na terenie Polski oraz 24 krajów Unii Europejskiej. Dzięki temu klienci z praktycznie całego kontynentu zyskali szeroki dostęp do  wygodnych i szybkich zakupów w atrakcyjnych cenach oferowanych na Allegro.com – platformie dostępnej w wersji angielskiej, jak również czeskiej i ukraińskiej.

Rozwijając naszą zagraniczną ekspansję współpracujemy z partnerami oferującymi najwyższą jakość usług. Z ambicją spoglądamy zarówno na rynki regionu, jak i dalsze rynki unijne. Chcemy być jak najwygodniejszą platformą łączącą kupujących ze sprzedającymi nie tylko w Polsce, ale i w skali międzynarodowej. Promocja Allegro poza Polską połączona z coraz lepszymi dostawami i usługami na pewno ucieszy sprzedających, którzy tym samym będą mogli dotrzeć do nowych grup klientów. Ci z kolei będą mogli liczyć na większą i bardziej dostępną ofertę – mówi Jakub Kłoczewiak, Director of Operations w Allegro.

Od początku działalności w Polsce naszym celem jest wspieranie rodzimych e-sklepów w sprawnej i efektywnej ekspansji zagranicznej. Otwarcie się na inne rynki to w naszej ocenie przyszłość polskiej branży e-commerce. Tym bardziej cieszy nas współpraca z Allegro, dzięki której rynek czeski stał się jeszcze bardziej dostępny dla tak wielu polskich e-sklepów. Posiadając największą sieć punktów odbioru w Czechach i zapewniając intuicyjną, cyfrową platformę e-commerce, gwarantujemy sprawny i satysfakcjonujący proces logistyczny zarówno sprzedającym, jak i kupującym w Czechach – powiedziała Justyna Andreas, Managing Director w Packeta Poland.

Coraz bogatsza oferta logistyczna wspiera ekspansję Allegro na arenie międzynarodowej. Krokiem milowym w tym procesie było zeszłoroczne przejęcie czeskiej Grupy MALL i WE|DO, co pozwoliło firmie wejść na pięć nowych rynków Europy Środkowo-Wschodniej łączących Morze Bałtyckie ze Śródziemnym. Jednocześnie klienci mogę korzystać z platformy Allegro.com, dzięki której sprzedający docierają ze swoją ofertą do klientów w całej Unii Europejskiej.


Udostępnij:

Kategorie