Blog

Nowości i zmiany za granicą

26.11.2020, 13:55

Informujemy, że od dnia 01.12.2020 nastąpią zmiany za granicą w Ogólnych Warunkach Handlowych, a także w cenniku doręczenia. Z tego powodu przedstawiamy przegląd zmian, które będą obowiązywać od 1.12.2020.

Zmiany za granicą w OWH

Nieustannie staramy się ulepszać nasze usługi, a jednocześnie pracujemy nad aktualizacją, przejrzystością i klarownością naszych OWH. W związku z tym informujemy, że od 01.12.2020 treść Ogólnych Warunków Handlowych ulegnie zmianie.

Zaktualizowane zmiany OWH wejdą w życie od 01.12.2020 i już teraz są dostępne na naszej stronie internetowej tutaj.

W razie jakichkolwiek wątpliwości zachęcamy do kontaktu, przedstawiciel handlowy jest do Państwa dyspozycji.

Nowości i zmiany za granicą

Nowy przewoźnik: IT Bartolini

Przesyłki do Włoch w jeszcze lepszej cenie 

Chcielibyśmy przedstawić Państwu nowego przewoźnika, którego dodaliśmy do naszego portfolio przewoźników, który oferuje jeszcze korzystniejsze dostawy pod adresy w Włoszech. Nazywa się Bartolini i oferuje transport w cenie już od 32 PLN netto, pobranie od 6 PLN, a oprócz tego ubezpieczenie przesyłek o wartości aż do 700 euro. Ten włoski przewoźnik również stosuje przy doręczaniu przeliczenie na wagę wolumetryczną, ale tylko wzorem (dł. x szer. x wys.) / 5000. 

Pobranie: DE Hermes HD

DE Hermes zmienia sposób rozliczania 

W przypadku przewoźnika Hermes (ID: 6373) klient uiszcza opłatę za pobranie bezpośrednie przy odbiorze przesyłki. Od 1. 12. 2020 nastąpi zmiana, kiedy przewoźnik Hermes przestanie pobierać wspomnianą opłatę i będzie ją doliczał do ceny doręczenia. Klient zapłaci tylko wartość przesyłki przy odbiorze.

Warto wiedzieć: niemiecki przewoźnik Hermes umożliwia wysyłanie przesyłek za pobraniem wyłącznie dla usług doręczania pod wskazany adres (ID: 6373). 

Pobranie: PL Paczkomaty PP

W przypadku przewoźnika PL InPost Paczkomaty PP zmienia się maksymalna kwota pobrania – obecnie maksymalna kwota pobrania wynosi 2 000 PLN, jednakże nowa kwota pobrania wyniesie maks. 3000 PLN. Obecnie mamy 4 kategorie i 4 ceny za przesyłkę pobraniową (do 100, 200, 400, 2 000 PLN). Teraz będzie tylko jedna wartość graniczna do 3 000 PLN za cenę 2 PLN.

Nowy adres zwrotny w Bułgarii

Nowy adres zwrotny za granicą

W Bułgarii zmienia się adres zwrotny. Nowy adres będzie obowiązywał od 1.12.2020. Usługa pod starym adresem będzie trwała do 31.12.2020. Po tym terminie nie będzie już możliwe przyjmowanie przesyłek pod starym adresem zwrotnym. Dlatego prosimy o jak najszybsze wprowadzenie zmian w Państwa sklepach internetowych.

Nowy adres zwrotny:

ECONT/PACKETA (COLETARIA.RO)
Kod przesyłki zwrotnej
Office ECONT RUSE DRUZHBA
RUSE 7000, bul. Vasil Levski 4

Nowy adres zwrotny:

ECONT/PACKETA (COLETARIA.RO)
ID онлайн магазин
Офис ЕКОНТ РУСЕ ДРУЖБА
РУСЕ 7000, бул.Васил Левски 4

UA Meest

Pragniemy poinformować, że od 1 grudnia 2020 r. Nasz partner-dostawca Rosan na Ukrainie (ID: 1160) będzie działał pod nazwą Meest.
 
Zmiana nie wpłynie na ceny i warunki dostawy.
Stale monitorujemy jakość i ceny usług naszych przewoźników, aby zapewnić jak najszybszą i najtańszą dostawę do klienta. Zaktualizowaliśmy również numery kontaktowe i cenniki dla dostaw w Polsce, Austrii, Niemczech oraz dla Poczty Słowackiej. 
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszych usługach, zachęcamy do złożenia zapytania o ofertę na naszej stronie Złóż zapytanie o ofertę. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i dostosujemy ofertę do Twoich potrzeb. Jeśli masz pytania dotyczące handlu międzynarodowego, zapraszamy do rozmowy z naszym ekspertem cross-border, który pomoże Ci znaleźć najlepsze rozwiązania logistyczne.

Udostępnij:

Kategorie