Blog

Zmiany w sekcji nadawania przesyłek poza UE

17.05.2021, 13:45

Zmiany w sekcji nadawania przesyłek poza UE

Obowiązuje od 17 czerwca 2021 r.

Wiemy, że wprowadzanie zgłoszenia celnego między krajami i przewoźnikami było skomplikowane w naszym systemie. Dlatego zdecydowaliśmy się ujednolicić całą sekcję i ustawić tak, aby wysyłanie paczek poza UE było jak najłatwiejsze.

Efektem jest intuicyjny proces składania zgłoszeń celnych na jednym formularzu, w którym będziesz lepiej zorientowany, ponieważ poszczególne pola do wprowadzania danych będą się automatycznie zmieniać w zależności od wymagań krajów docelowyh i przewoźników.

Jakie zmiany czekają Cię w dziale klienta?

 

Wartość i waga przesyłek
Nie musisz już wprowadzać pól wartości i wagi, ponieważ suma wartości i wag poszczególnych pozycji zostanie wypełniona automatycznie.

Nowość: wybór sposobu odprawy celnej
Przy wprowadzaniu zgłoszeń celnych w pierwszej kolejności konieczne będzie wypełnienie metody odprawy celnej. Warianty te będą aktywne w zależności od wybranego przewoźnika i świadczonych przez niego usług. Do wyboru będą trzy opcje:

  • Własne zgłoszenie celne (posiadam własny EX.1)

W przypadku tego wyboru, konieczne jest podanie numeru MRN konkretnego EX.1 (tj. celny dokument wywozowy), a także dołączyć dokument EX.1 w formacie PDF.

  • Wystawienie EX.1 przez Packeta.pl

Z przyjemnością wystawimy Ci dokument celny. Opłata za tę usługę wynosi 17,76 zł za wydany EX.1 (w tym 1 kod celny) + 4,45 zł za każdy dodatkowy kod celny.

  • Odprawy pocztowe (bez EX.1 i opłat)

 

Jak to będzie działać w praktyce?

Np. w Szwajcarii będzie można wybrać dowolny z 3 wymienionych wariantów. I odwrotnie w przypadku wysyłek do Wielkiej Brytanii, będzie możliwa jedynie opcja 3. Te same ustawienia dotyczą przesyłek na Ukrainę i do Rosji, ale w tym przypadku sposób odprawy celnej można zmienić po indywidualnym uzgodnieniu.

Dostarczanie faktur
Nie będziesz już musiał wysyłać faktur pocztą elektroniczną. Od 17 czerwca 2021 r. będzie można wgrać te dokumenty bezpośrednio do naszego systemu.

Nazwy produktów
Nazwy produktów będą wymagane tylko w języku angielskim. Wypełnienie pola na czeską nazwę będzie jedynie opcjonalne.

Czy wysyłacie przez API? Całą dokumentację techniczną dotyczącą tych zmian można znaleźć pod tym linkiem.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, nie wahaj się skontaktować z nami poprzez e-mail: info@packeta.pl


Udostępnij:

Kategorie