Blog

Usługa weryfikacji wieku

27.04.2022, 09:30

Szanowni Klienci,

Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo dostaw towarów, które zgodnie z prawem są przeznaczone wyłącznie dla klientów powyżej 18 roku życia, od 2 maja 2022 r. modyfikujemy usługę weryfikacji wieku.

Jakie towary należą do tej kategorii? Głównie alkohol, tytoń i materiały pirotechniczne.

Jak będzie działać usługa?

Jeśli musisz wysłać paczkę zawierającą towary zastrzeżone tylko dla klientów 18+, tj. paczkę, która wymaga weryfikacji wieku przy odbiorze, możesz skorzystać z naszej usługi weryfikacji wieku – wystarczy oznaczyć paczkę jako 18+ w naszym systemie lub w aplikacji mobilnej Packeta. Następnie usługa zostanie dodana i przypisana do tej paczki – przy nadaniu w punkcie odbioru odbiorca paczki zostanie poproszony o zweryfikowanie swojego wieku za pomocą dowodu osobistego.

Przypisując usługę weryfikacji wieku do paczki, nadawca upoważnia firmę Packeta do zarejestrowania imienia, nazwiska i ostatnich 4 cyfr numeru dowodu osobistego odbiorcy przy odbiorze paczki. Usługę tę można zamówić i dodać tylko dla paczek wysyłanych do naszych firmowych punktów odbioru w Czechach, na Słowacji, Węgrzech i w Rumunii.

Lista osób, które zgłosiły się po odbiór paczek oznaczonych jako 18+ (ich imiona, nazwiska i ostatnie 4 cyfry dowodu osobistego), zostanie wysłana jako załącznik do faktury.

👍 Dla bezpieczeństwa: Dzięki tej liście nadawca ma teraz stuprocentową gwarancję, że przesyłkę odebrała osoba pełnoletnia.

PUNKT PO PUNKCIE: Co dokładnie się zmienia?

  • Weryfikacja wieku stanie się usługą płatną od 2 maja 2022 r., aby zapewnić maksymalną wiarygodność, niezawodność i bezpieczeństwo.
  • Odbiorca paczki będzie musiał potwierdzić swój wiek poprzez okazanie dokumentu tożsamości przy odbiorze paczki.
  • Wymagane informacje o odbiorcach paczek oznaczonych jako 18+ zostaną wysłane do Ciebie jako załącznik do faktury.

 

Dlaczego taka zmiana?

Weryfikacja wieku w przypadku sprzedaży określonych towarów jest obowiązkiem wynikającym z przepisów prawa. Jest to usługa płatna, ponieważ paczki, które powinny być weryfikowane pod względem wieku, wymagają większej kontroli i wysiłku ze strony punktu odbioru.

 

Najczęściej zadawane pytania:

Czy paczka oznaczona jako 18+ może być dostarczona do Z-BOXa lub AlzaBoxa?

Niestety, nie. Paczki zawierające towary zastrzeżone dla klientów 18+ muszą być dostarczane wyłącznie do naszych firmowych punktów odbioru. Usługa weryfikacji wieku NIE będzie dostępna w przypadku automatów paczkowych lub dostawy do domu.

Dlaczego zmieniono usługę na płatną?

Jest to usługa płatna, ponieważ paczki, które powinny być weryfikowane pod względem wieku, wymagają większej kontroli i wysiłku ze strony punktu odbioru. Wymaga to skupienia uwagi pracownika i jest bardziej czasochłonne. Pracownicy punktu odbioru paczek biorą na siebie odpowiedzialność za weryfikację wieku i wydawanie paczek 18+ tylko osobom pełnoletnim. Obowiązek wprowadzenia do naszego systemu ostatnich 4 cyfr identyfikatora odbiorcy paczki zapewnia maksymalną kontrolę nad całym procesem.

Kto może odebrać paczkę oznaczoną 18+?

Każda osoba, która zna hasło i potwierdzi w punkcie odbioru przy odbiorze paczki, że ma ukończone 18 lat, za pomocą dowodu osobistego.

 

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z przedstawicielem handlowym.

 

Dziękujemy za współpracę.

Packeta


Udostępnij:

Kategorie