Blog

Przesyłki do Słowenii, Chorwacji w 2-3 dni? Odkryj potencjał krajów adriatyckich i zbuduj przewagę konkurencyjną!

27.06.2023, 14:47

Kierunek Adriatyki? Nie tylko na wakacje! Słowenia i Chorwacja dołączą niedługo do najszybciej rozwijających się rynków e-commerce w Europie. Polskie sklepy internetowe wciąż nie są tam powszechne. Innymi słowy to ogromny i nieodkryty potencjał do zagospodarowania. Sprawdź, jak w rezultacie wygląda wysyłka przesyłki do Słowenii i Chorwacji już w 2 dni. To możliwe dzięki nowo otwartemu line-haulowi z Polski! Na końcu artykułu mamy dla Ciebie prezent – pobierz bezpłatny e-book o Słowenii i Chorwacji – dlaczego warto tam rozwijać swój e-sklep. 🙂

Jeżeli:

  • reprezentujesz sklep internetowy wysyłający produkty do krajów adriatyckich i chcesz poznać konkurencyjną ofertę,
  • planujesz cross-border do krajów adriatyckich: Słowenii, Chorwacji, Włoch, i szukasz pewnego partnera logistycznego,
  • wysyłasz paczki do max 30 kg,
  • jesteś zainteresowany ekspansją zagraniczną i potrzebujesz doradztwa w zakresie wyboru odpowiednich rynków,

czytaj dalej! 🙂

Chcesz zbudować swoją przewagę konkurencyjną w krajach adriatyckich i wysyłać przesyłki do Słowenii i Chorwacji w 2-3 dni? Skontaktuj się z nami na sales@packeta.pl – pomożemy Ci!

przesyłki transgraniczne

Czy to się opłaca?

W ciągu ostatnich lat zauważyliśmy, że zarówno Chorwacja, jak i Słowenia to bardzo perspektywiczne, chłonne rynki, dzięki czemu handel internetowy będzie rósł szybciej niż w Europie Zachodniej. Z uwagi na mniejsze nasycenie i konkurencję, należy się spodziewać niższego kosztu wejścia i możliwości stosunkowo szybkiego zbudowania dobrej pozycji rynkowej. Co pozwala nam myśleć, że warto zainwestować w kraje adriatyckie?

Wzrost liczby transakcji e-commerce:

W Chorwacji w 2022 roku wyniosła ona 4,4 miliarda euro, a w Słowenii 1,1 miliarda euro (raport „E-commerce in Croatia and Slovenia 2022”, ResearchAndMarkets). Mówiąc w skrócie tamtejszy rynek zakupów internetowych stale rośnie.

Wzrost popularności zakupów online:

Aż 66% chorwackich respondentów deklaruje, że dokonuje zakupów online co najmniej raz w miesiącu, a w Słowenii 63% respondentów (Gemius/PBI, 2022 r.). Bez wątpienia te liczby świadczą o rosnącej popularności zakupów online w obu krajach.

Wzrost liczby internautów:

Liczba użytkowników Internetu w Chorwacji wynosi 2,67 miliona, a w Słowenii 1,71 miliona (eMarketer, 2022). Oznacza to że oba kraje oferują spory potencjał dla polskiego sklepu internetowego, który zdecyduje się na cross-border.

Brak dużych konkurentów:

Zarówno Chorwacja jak i Słowenia nie ma wielu dużych graczy w branży e-commerce. Ogólnie mówiąc rosną szanse na zdobycie znaczącej pozycji na rynku.

Różnorodność produktów:

Polscy sprzedawcy internetowi mogą wyróżnić się na rynku chorwackim i słoweńskim, oferując produkty, które nie są dostępne w tamtejszych sklepach internetowych i w konsekwencji zapełnić lukę potrzeb. Wśród najchętniej kupowanych produktów online w Chorwacji są na przykład: elektronika, moda i książki, a w Słowenii: moda, elektronika i kosmetyki („wg E-commerce in Croatia and Slovenia 2022”).

W naszej ocenie, cross-border do Słowenii, Chorwacji i Włoch będzie kolejnym ważnym trendem w branży i za kilka lat kierunki te będą równie popularne co dzisiaj Czechy, Słowacja i Węgry.

Chcesz zbudować swoją przewagę konkurencyjną w krajach adriatyckich i wysyłać przesyłki do Słowenii i Chorwacji w 2-3 dni? Skontaktuj się z nami na sales@packeta.pl – pomożemy Ci!

Czym jest line-haul? Jak dostarczać paczki nad Adriatyk w ciągu 2-3 dni roboczych?

Line-haul to bezpośrednie połączenie logistyczne. Należy pamiętać, że jednym z głównych wyzwań dla krajowych e-sklepów związanych z dostawą z Polski na Bałkany była duża odległość i trudności z transportem. Prawdę mówiąc wprowadzenie przez nas nowego usprawnienia całkowicie zmienia tę sytuację. Teraz w każdym razie paczki transportowane są bezpośrednio, bez konieczności przeładunku w hubie w Czechach. W rezultacie ten nowy sposób dostawy znacznie przyspiesza cały proces logistyczny. Ponadto, współpracujemy z renomowanymi lokalnymi kurierami, ponieważ doskonale znają specyfikę tamtejszych dróg i sieci transportu. Jest to szczególnie ważne w przypadku Chorwacji, zważywszy że składa się z wielu wysp, do których dotarcie może stanowić wyzwanie. Dzięki naszej współpracy z lokalnymi ekspertami, możemy zapewnić szybką i niezawodną dostawę na wszystkie zamierzane miejsca. W rzeczywistości otwarcie naszego nowego line-haulu otwiera przed polskimi e-sklepami nowe możliwości ekspansji na Bałkanach i zapewnia skuteczne rozwiązania logistyczne dla naszych klientów.

Jak to działa?

Trasa naszej bezpośredniej linii obejmuje Polskę, Słowenię, Chorwację i Włochy, oferując konkurencyjne ceny za przesyłkę. Dzięki temu osiągamy niższe koszty wysyłki i zwrotu, a na początek oferujemy promocyjne ceny. Co więcej, czas dostawy jest znacznie skrócony – nawet 2-3 dni do Słowenii i Chorwacji oraz 3-4 dni do Włoch.

Nasza linia działa codziennie od poniedziałku do piątku, zapewniając szybkie i bezpieczny transport. Bezpośrednie połączenie logistyczne minimalizuje ryzyko uszkodzenia towarów podczas dostawy. Ponadto, współpracujemy z najpopularniejszymi lokalnymi przewoźnikami, którzy zapewniają profesjonalną obsługę i najwyższą jakość usług.

Jeśli interesuje Cię indywidualną ofertą i chcesz wysyłać przesyłki do Słowenii i Chorwacji już w 2 dni, skontaktuj się z nami już teraz! Jesteśmy gotowi pomóc w rozwoju Twojego e-sklepu na nowych rynkach. Napisz do nas na sales@packeta.pl

Mamy dla Ciebie prezent!

Wiesz już, że kraje adriatyckie to dobre kierunki. A co z trendami, reklamacjami, zwrotami, najważniejszymi regulacjami prawnymi czy podatkami? Dobre przygotowanie to podstawa, dlatego mamy dla Ciebie coś specjalnego!

Wspólnie z naszymi ekspertami w cross-border e-commerce stworzyliśmy kompendium wiedzy na start rozpoczęcia Twojej przygody z wysyłką paczek do krajów adriatyckich. Z pewnością dowiesz się między innymi o takich rzeczach jak:

  • po pierwsze, jak zbudować wiarygodność Twojego sklepu wśród wymagających i nieco nieufnych Chorwatów i Słoweńców
  • po drugie, jak powinna wyglądać kwestia wyboru metod płatności
  • po trzecie, czym różni się oferta do Chorwacji od oferty do Słowenii
  • po czwarte, jak wygląda bałkańska specyfika kulturowa

I wiele innych!

Pobierz e-booka – Kraje adriatyckie – niezwykły potencjał dla polskiego e-commerce

Odkryj nieodkryty potencjał rynków e-commerce w Chorwacji i Słowenii dzięki naszemu e-bookowi. Dowiedz się o specyfice handlu, preferencjach zakupowych oraz strategiach dostaw i zwrotów w tych krajach. Zdobądź cenne informacje, które pomogą Twojemu e-sklepowi z sukcesem wejść na adriatyckie rynki i zbudować zaufanie lokalnych konsumentów.

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu! Czekamy na kontakt – sales@packeta.pl.


Udostępnij:

Kategorie