Blog

Cross-border e-commerce – co musisz o nim wiedzieć?

1.06.2023, 08:24

Najnowsze badania pokazują, że rynek e-commerce w Polsce po ogromnym sukcesie w czasie pandemii, zaczął hamować. Receptą na zwiększenie przychodów jest handel transgraniczny, który ma ogromny potencjał, ale stanowi także wyzwanie. Zagraniczni klienci mają swoje upodobania i zwyczaje, zatem kluczowe jest dostosowanie się do najistotniejszych trendów. W jaki sposób to zrobić? Przygotowaliśmy dla Was prezent w postaci bezpłatnego e-booka „Checklista – 9 kroków do skutecznej ekspansji e-commerce na rynki zagraniczne”. Pobierz go, zapoznaj się i już więcej nie zastanawiaj sie czym jest Cross‑border e‑commerce i co musisz o nim wiedzieć.

Sprzedaż cross-border – jak to ugryźć?

W dzisiejszych czasach, dzięki rozwojowi technologii i globalizacji, wiele firm ma możliwość ekspansji na zagraniczne rynki. Wysłać paczkę za granicę to jak wysłać smsa 🙂 W efekcie sprzedaż cross-border staje się coraz popularniejsza, umożliwiając firmom dotarcie do nowych klientów i zwiększenie swojego zasięgu. Planujesz sprzedaż międzynarodową? Krótko mówiąc właściwa logistyka i przemyślany proces wysyłki będą kluczowe dla sukcesu Twojego biznesu. W tym artykule przedstawiamy Ci podstawy skutecznej ekspansji na rynki zagraniczne, które pomogą Ci zrozumieć, jak osiągnąć sukces w cross-border e-commerce. Pełną wersję treści znajdziesz w przygotowanym przez nas dla Ciebie bezpłatnym e‑booku na dole strony!

Nie trać możliwości zwiększenia swojego biznesu i dotarcia do nowych klientów. Napisz do nas na sales@packeta.pl i rozpocznij swoją podróż w cross-border e-commerce już teraz!

Jak wysyłać za granicę?

„Które rynki wybrać? Jak radzić sobie z podatkami i dostawami?” – to często jest punktem wyjścia naszych rozmów z klientami. Czy to brzmi znajomo? Na rynku istnieje wiele mitów, które powodują, że w efekcie dobrze prosperujące polskie sklepy internetowe nie wychodzą z ofertą poza granice. Przez co tracą możliwość rozwoju i zwiększenia obrotów. Tak naprawdę ekspansja na zagraniczne rynki e‑commerce nie jest tak trudna, jak mogłoby się wydawać. W skrócie, przy odpowiednim przygotowaniu, uporządkowaniu procesów pracy i doświadczonych dostawców, podbicie obcych rynków może okazać się łatwiejsze niż podbicie lokalnego rynku.

Faktem jest, że to właśnie teraz polskie sklepy internetowe powinny podjąć próbę handlu transgranicznego. Dzięki temu zdywersyfikują swój biznes, uniezależnią się od sytuacji gospodarczej w jednym kraju i ustabilizują popyt, który często zależy od czynników zewnętrznych, takich jak pory roku i klimat.

cross-border? z Packetą to proste

Jak zaplanować strategię cross-border e-commerce

Zapraszamy do przeczytania naszego e-booka. Przygotowaliśmy go na podstawie wieloletniego doświadczenia w handlu transgranicznym, we współpracy z naszymi zagranicznymi oddziałami oraz partnerami z branży e‑commerce. W tej publikacji dowiesz się więcej o tematach takich jak:
  • Jak przygotować się do wejścia na zagraniczne rynki.
  • Jakie są główne korzyści rozpoczęcia sprzedaży w modelu handlu transgranicznego.
  • Na co zwracać uwagę i jakich błędów unikać przy wejściu na nowe rynki.
  • Które zagraniczne destynacje są najczęściej wybierane przez polskie firmy e-commerce.
Ale to dopiero początek. Naszą ambicją jest stworzenie serii e-booków, które poprowadzą Cię krok po kroku do sukcesu na zagranicznych rynkach e-commerce. Przedstawimy charakterystykę poszczególnych krajów i przykłady przypadków, które pomogą Ci zrozumieć, na co zwrócić szczególną uwagę, jak unikać błędów i wykorzystywać możliwości każdego rynku. W ramach Packeta Poland aktywnie wspieramy polskie sklepy internetowe w rozwoju cross-border e-commerce. Chętnie podzielimy się z Tobą naszą wiedzą!
wspieramy polskie sklepy internetowe

Sprzedawaj bez granic!

Po pierwszze, przed rozpoczęciem sprzedaży cross-border warto przeprowadzić gruntowną analizę zagranicznego rynku, na którym chcesz działać. Zwróć uwagę na potencjalnych klientów, konkurencję, najistotniejsze trendy oraz kwestie podatkowe i prawne. Dzięki temu będziesz mieć lepsze zrozumienie danego obszaru i dostosujesz swoją ofertę do potrzeb zagranicznych klientów.

Wybierz odpowiedniego partnera logistycznego

Po drugie, przesyłki międzynarodowe wymagają profesjonalnego podejścia. Ważne jest wybranie odpowiedniego partnera logistycznego, który rzecz jasna zapewni Ci nie tylko skuteczną dostawę przesyłek międzynarodowych, ale także doradzi Ci, jakiego kuriera wybrać oraz pomoże w załatwieniu wszelkich formalności. Firmy kurierskie mają różne zasady i cenniki na każdym rynku. Aby uniknąć niepotrzebnego stresu, należy pamiętać, że dobrze jest korzystać z jednego API. Co to jest API i jak to powinno działać? Zobaczcie w naszym e-booku „Cross‑border e‑commerce – co musisz o nim wiedzieć”.

Nie trać możliwości zwiększenia swojego biznesu i dotarcia do nowych klientów. Napisz do nas na sales@packeta.pl i rozpocznij swoją podróż w cross-border e-commerce już teraz!

Dostosuj ofertę do zagranicznych rynków

Po trzecie, zrozumienie preferencji i oczekiwań zagranicznych klientów jest kluczowe dla sukcesu sprzedaży cross‑border. Ogólnie mówiąc warto dostosować swoją ofertę do danego kraju, biorąc pod uwagę kulturowe i lokalne różnice. Zwróć uwagę na lokalne trendy i preferencje na danym rynku, aby przyciągnąć zagranicznych klientów.

Ale od czego zacząć?

Często spotykamy się z pytaniami: jak to powinno konkretnie wyglądać? Jak krok po kroku rozplanować sprzedaż za granicę? Zacznij od naszego poradnika! Przygotowaliśmy dla Was checklistę 9 kroków do skutecznej ekspansji na rynki zagraniczne.

Jak otrzymać bezpłatnego e-booka?

Dostosowanie oferty, wybór odpowiedniego partnera logistycznego i oferowanie różnych metod wysyłki to kluczowe czynniki sukcesu w cross-border e-commerce. Zapraszamy do lektury naszej pierwszej publikacji z serii „PACKETOPEDIA – Checklista, praktycznie o cross-border e-commerce”. Wyruszmy razem w tę podróż!

Pobierz e-booka – Checklista – 9 kroków do skutecznej ekspansji e-commerce na rynki zagraniczne

Rozpocznij ekspansję swojego e-sklepu na rynki zagraniczne z naszym e-bookiem. Dowiedz się, jak krok po kroku planować, przygotować i zrealizować strategię cross-border, aby osiągnąć globalny sukces. Nasz przewodnik dostarczy Ci niezbędnej wiedzy na temat preferencji zakupowych, logistyki, prawa i marketingu na międzynarodowych rynkach e-commerce.


Udostępnij:

Kategorie