Blog

Porozmawiajmy o: Packecie!

25.08.2023, 10:56

Ostatni odcinek naszej serii edukacyjnej podsumowuje wszystkie istotne informacje i być może usuwa niektóre znaki zapytania, które mogliście napotkać. Zapraszamy!

Jak to wszystko się zaczęło

Firma Packeta została założona w 2010 roku z jasną wizją — tworzenia i dostarczania prostych, wygodnych i wydajnych rozwiązań logistycznych.W tym roku otworzyliśmy również nasze pierwsze biura i pierwszy w historii punkt odbioru w Czechach. Od tego czasu rozwijamy się i rozwijamy — rozwijamy naszą sieć i rozpowszechniamy naszą misję. Wyrośliśmy na silną i stabilną firmę, która stawia na innowacyjność, prostotę i zrównoważony rozwój w logistyce.

Cztery lata później, w 2014 roku, weszliśmy na nasz pierwszy rynek zagraniczny – Słowację. A odkąd założyliśmy tam naszą obecność, trajektoria wzrostu jest więcej niż oczywista. W 2015 roku rozszerzyliśmy działalność na Węgry, później do Rumunii, Polski oraz Niemiec. Następnie skupiliśmy się na rozwijaniu świadomości naszej marki i udziału w rynku w tych krajach, tworzeniu wartościowych partnerstw z klientami i prowadzeniu znaczących działań biznesowych. Naszym najnowszym oddziałem zagranicznym jest Słowenia – od początku 2023 roku, gdzie jesteśmy obecni w ramach podmiotu Packeta Adriatic – swego rodzaju klastra, który planujemy stopniowo rozszerzać o kilka kolejnych państw z byłej Jugosławii.

Kompleksowe rozwiązania logistyczne

Wydajność. Nowoczesność. Zrównoważony rozwój. Oto, za czym stoimy. W Packecie koncentrujemy się na progresywnym wzroście i ekologicznych rozwiązaniach. Ekologiczna logistyka to coś, co z dumą reprezentujemy i w tym duchu nieustannie staramy się ulepszać nasze procesy, aby zapewnić naszym klientom lepsze usługi i silne wsparcie.

Mamy to w Packecie:

► Partnerstwa z ponad 70 międzynarodowymi przewoźnikami.
► Różnorodne i przyjazne dla klienta rozwiązania w zakresie dostaw.
► Szeroka sieć ponad 50 strategicznie zlokalizowanych magazynów.
► Łatwa integracja za pomocą jednego połączenia API.
► Obsługa klienta, śledzenie przesyłek i nie tylko.

Roboty w magazynach?

Jesteśmy cyfrową platformą, która wyznacza trendy poza bramami logistyki. Posiadamy szeroką sieć magazynów zlokalizowanych strategicznie w całej Europie, dzięki czemu możemy zapewnić maksymalną efektywność odbioru i doręczenia przesyłek. W naszych magazynach, oprócz pracowników, pracuje flota robotów do sortowania paczek — PackMan. PackMany mogą przewozić paczki o wadze do 15 kilogramów, a w ciągu zaledwie 1 godziny sortują do 10 000 przesyłek.


Liczby, liczby, liczby

Każdy rok przynosi nam nowe wyzwania i cele. Era post-Covid w sektorze e-commerce miała swoje znaczące wzloty i upadki, z którymi każdy z nas musiał się zmierzyć. 

  • W 2022 roku osiągnęliśmy obrót na poziomie 255 000 000 EUR , co oznacza wzrost rok do roku o 23%. Był to dla nas kluczowy cel do zrealizowania, ponieważ przez cały 2022 rok rynek e-commerce przeżywał systematyczny spadek.
  • Liczba przesyłek, które przewieźliśmy w 2022 roku wyniosła 90 mln, czyli o ponad 15 mln więcej niż rok wcześniej .
  • Ulepszyliśmy i zmodernizowaliśmy naszą sieć magazynów, otwierając 2 nowe zrobotyzowane magazyny z 380 robotami PackMan do sortowania paczek . Nasza sieć liczy obecnie ponad 50 strategicznie zlokalizowanych magazynów w 4 krajach europejskich.
  • Ponadto znacznie wzmocniliśmy naszą sieć Z-BOX, która w 2022 roku powiększyła się o prawie 4 000 nowych lokalizacji . Samoobsługowe Z-BOXy zasilane energią słoneczną można teraz znaleźć w 4 krajach, a klienci mają do wyboru ponad 5 500 lokalizacji.

Międzynarodowe partnerstwa logistyczne

Współpracujemy z ponad 70 lokalnymi przewoźnikami w całej Europie, obejmując swoim zasięgiem prawie cały kontynent. Granica europejska nie jest jednak miejscem, w którym się zatrzymujemy, mamy również przewoźników partnerskich w USA, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Turcji i Izraelu. Przy pomocy jednego połączenia możesz korzystać z ich usług.  Nasi partnerscy przewoźnicy są niezawodni, co oznacza, że ​​jesteśmy w stanie zapewnić bezpieczną dostawę przesyłek w 33 krajach świata. Świadczymy usługi za pośrednictwem naszych produktów w 4 naszych podmiotach, ale portfolio usług różni się w każdym kraju. 

Wystarczy jeden interfejs API

Integracja z naszą platformą cyfrową jest  szybka i łatwa — wystarczy 1 połączenie API . Następnie możesz rozszerzyć działalność na inne kraje i połączyć się z dziesiątkami europejskich przewoźników, takich jak DPD, DHL, FedEx, InPost, Hermes, Speedy, BOXNOW, Colissimo, Royal Mail czy Meest.

Ta jedna integracja umożliwia również bezpośrednie drukowanie etykiet, dzięki czemu za pomocą tylko 1 systemu można od razu drukować etykiety na paczki, niezależnie od przewoźnika lub miejsca docelowego. Wybieramy proste i wygodne rozwiązania, a zautomatyzowane drukowanie etykiet ułatwia życie wszystkim.

Współpraca e-commerce

Oprócz dostarczania najwyższej jakości produktów na kilka międzynarodowych rynków, skupiamy się również na rozszerzaniu marki i zwiększaniu obecności w sprzedaży. Jest to możliwe dzięki współpracy z popularnymi międzynarodowymi markami lub integracji naszych usług na rynkach zagranicznych

Dobrym przykładem takiego partnerstwa jest nasza niedawno rozpoczęta współpraca z Allegro, największą platformą marketplace w Polsce. Allegro jest u nas najpopularniejszą platformą zakupową i jednym z największych graczy e-commerce w Europie. Klienci mogą kupować produkty ponad 135 000 firm – platforma posiada ponad 90 milionów aktywnych ofert na rynkach zagranicznych. Każdego miesiąca Allegro odwiedza 22 miliony klientów, czyli 80% wszystkich internautów w Polsce. Ale nie poprzestajemy na tym! Zintegrowaliśmy również nasze rozwiązania dostawcze z rynkiem Kaufland, który jest obecnie obecny w Niemczech, Słowacji i Czechach. 

COD gdziekolwiek i kiedykolwiek

Oferujemy Twoim klientom wybór, jeśli chodzi o płatność za dostawę przesyłki. Preferencje odbiorców są różne, a integrując się z Packetą, możesz dostosować się do nich wszystkich.

W punktach odbioru można zapłacić za pobraniem gotówką, kartą lub zbliżeniowo za pośrednictwem Apple Pay lub Google Pay.  Aplikacja mobilna Packeta umożliwia również płatność przez Apple Pay lub Google Pay, co oczywiście dotyczy dostawy do automatów paczkowych Z-BOX. Łączą się one z aplikacją przez Bluetooth. Nasi kurierzy  z dostawą do domu są również wyposażeni w terminale płatnicze, więc opłacenie przesyłki za pobraniem za przesyłkę dostarczoną wygodnie pod Twoje drzwi również nie stanowi problemu.

Na zrównoważonej fali

Cenimy środowisko i stawiamy sobie za cel traktowanie go z pokorą i szacunkiem. Nasza podróż w kierunku zielonej logistyki nie zbliża się ku końcowi – koncentrujemy się na codziennym podejmowaniu małych kroków, aby osiągnąć coś, co pewnego dnia będzie branżą całkowicie dostosowaną do naszego środowiska. Chcemy tworzyć trwałe zmiany. Dlatego pracowaliśmy nad zielonymi projektami, które mają potencjał, by stać się prawdziwie rewolucyjnymi. W kwietniu 2022 r. wprowadziliśmy dostawę rowerami elektrycznymi — zrównoważone rozwiązanie dostawcze dostosowane do dostaw miejskich na ostatniej mili. Posiadamy własne automaty paczkowe Z-BOX – w pełni zasilane energią słoneczną i całkowicie samowystarczalne. Ponadto chcemy być pionierami wykorzystania wodoru w logistyce, nie tylko dlatego, że dostarczanie przesyłek jest jedną z najbardziej obiecujących możliwości mobilności wodorowej, ale także dlatego, że wykorzystanie wodoru jest najszybszym sposobem na zmniejszenie śladu węglowego.

Czy wiesz, że… ślad węglowy 1 paczki to 386 g CO2e? Odpowiada to np. spożyciu jednego dużego piwa 🙂

 

Więcej informacji na temat naszej podróży w kierunku zrównoważonego rozwoju można znaleźć tutaj.

Zielone centrale

W marcu 2022 roku praska siedziba Packety została przeniesiona do nowej przestrzeni w Biurowcu Balabenka. Chcieliśmy, aby biura były jak najbardziej zielone, więc nasz zespół zainstalował panele fotowoltaiczne na dachu budynku, a energię wykorzystujemy do zasilania zbudowanej przez nas w garażu stacji ładowania samochodów elektrycznych. Mamy własny system segregacji odpadów. Ponadto stosujemy energooszczędne oświetlenie LED a zieleń na terenie i wokół obiektu podlewamy ze zbiornika retencyjnego. Nasz budynek posiada nawet własny kompost!

Tak samo polska siedziba Packety nie pozostaje w tyle – zlokalizowana w nowoczesnym biurowcu Postępu 14, na co dzień korzysta z rozwiązań ekologicznych. Budynek posiada certyfikat BREEM, gwarantujący pochodzenie energii elektrycznej z odnawialnych źródeł, tj. lądowych farm wiatrowych.

Oprócz tego nawadniamy zieleń wodą deszczową, którą gromadzimy w podziemiach budynku, mamy energooszczędne windy i stacje ładowania pojazdów elektrycznych!

A co zazwyczaj znajduje się na dachach budynków? U nas znaleźć można… ule! 🐝 Mamy hodowlę pszczół, które produkują pyszny miód!

Warto być eko 😊

 

Chcesz wiedzieć więcej? A może przekonaliśmy Cię, że warto z nami współpracować? Zapraszamy! Napisz do nas na sales@packeta.pl i wspólnie rozpocznijmy wysyłkę zagraniczną!

Udostępnij:

Kategorie