Blog

Obowiązek podania wagi przesyłek od 1 września 2021 r.

26.07.2021, 08:10

W tym roku Packeta będzie obchodzić 11 sezon świąteczny. To najbardziej ruchliwa dla e-commerce część roku, która przynosi nam nowe doświadczenia. Dzięki nim, a także dzięki ogromnym wolumenom przesyłek dostarczonych podczas pandemii COVID-19, wiemy jakie kroki podjąć, aby szybko i sprawnie zarządzać logistyką przesyłek. Jednym z nich jest to, że poznamy szczegóły przesyłek, zanim je nam przekażecie.

Z tego powodu od 1 września 2021 r. będziemy wymagać podania parametru wagi podczas wysyłania przesyłek.

W czym pomogą nam dane wagowe?

  1. W momencie gdy wprowadzicie przesyłkę do systemu, będziemy już wiedzieć czy jest standardowa czy powyżej limitu.
  2. Bardziej efektywnie będziemy mogli zaplanować podział przesyłek na poszczególne auta naszych kierowców.
  3. W ten sposób oszacujemy niezbędne zdolności w zakresie samochodów oraz kierowców.

Co z wymiarami przesyłek?

Obowiązek wpisywania nie tylko wagi ale i wymiarów wejdzie w życie 1 marca 2022 r., kiedy nie będzie już możliwe wysyłanie przesyłek bez podania tych parametrów. Celowo zostawiamy ten krok na koniec sezonu szczytowego, abyście mieli wystarczająco dużo czasu na doskonalenie procesów wprowadzania danych i nie musieli ich przetwarzać w okresie przedświątecznym. Z tego samego powodu w sierpniu zaczynamy wprowadzać parametry wagowe.

Inne zmiany od 1 marca 2022 r.

Od marca przyszłego roku, obowiązkowe będzie również wskazanie kiedy przesyłka zostanie wysłana z Waszego magazynu. Wszystko to w połączeniu z wymiarami i wagą, pomoże nam z góry przeanalizować np., który rozmiar automatu paczkowego Z-BOX będzie potrzebny do przesyłki oraz kiedy dokładnie przesyłka zostanie w nim umieszczona. Opcjonalnie będzie można podać informację gdzie i w jaki sposób nadacie paczkę. Ma to na celu jeszcze szybsze dostarczanie, wyeliminowanie liczby zwrotów i maksymalne wykorzystanie wszystkich Z-BOXów i punktów odbioru. Aby Wasi klienci byli jeszcze bardziej zadowoleni! O wszystkim będziemy informować na czas.


Udostępnij:

Kategorie