Blog

Nowy widget dla wszystkich. Od kiedy i jakie są jego zalety?

14.05.2021, 12:55

Naszą nową wyszukiwarkę punktów odbioru zaprezentowaliśmy Państwu już w marcu, a niektórzy z Państwa od razu wdrożyli ją do swojego sklepu internetowego. A jeśli jeszcze tak się nie stało, zapraszamy do skorzystania z naszej nowości właśnie teraz. Automatyczna transformacja widgetu 5 w nową wersję nastąpi 01.08.2021 r. 

Dlaczego nowy widget v6? Krótko mówiąc, „szóstka“ jest pod każdym względem lepsza, wydajniejsza i bardziej przyjazna dla użytkownika od widgetu wersji 5, a ponadto, w odróżnieniu od v5, nadal aktywnie ją rozwijamy i udoskonalamy. Również w oparciu o otrzymane od Państwa informacje zwrotne, które pomagają nam ulepszyć widget oraz dostosować go zgodnie z Państwa potrzebami i życzeniami. 

Na Państwa życzenie: atribut carriers

Od uruchomienia nowej wersji widgetu upłynęło dopiero kilka tygodni, ale na podstawie Państwa opinii zwrotnych udało nam się już wprowadzić do niego nową funkcjonalność: atribut carries, za pomocą której można filtrować mapę widgetu wg przewoźnika! Dzięki tej nowości nasz klient w Słowenii może komfortowo wybierać np. punkty odbioru DPD.

Ulepszony filtr punktów odbioru

W wersji 6 możliwe jest także filtrowanie wg dostępnych mocy przerobowych punktów odbioru lub ukrywanie punktów, które są aktualnie pełne.

Zewnętrzne punkty odbioru

Nowością jest możliwość wyświetlania w wyszukiwarce także punktów odbioru naszych partnerów, które posiadamy przede wszystkim za granicą. Sieć punktów odbioru dla Państwa zagranicznych klientów poszerzy się w ten sposób o tysiące nowych możliwości.

24 języki europejskie

Dodaliśmy opcję przełączania na 24 różne języki europejskie! Dzięki temu będą Państwo mogli zadowolić także klientów, którzy nie mówią po czesku. Mogą oni przełączyć widget np. na język hiszpański!

Zoptymalizowany interfejs

Poprawiliśmy obraz na urządzeniach mobilnych i tabletach! Zmniejszyliśmy ponadto wymagania widgetu w zakresie wydajności urządzenia. Wyszukiwarka zatem pracuje teraz szybciej.

 

Widget v5 zostanie zakończony z dniem 31.07.2021 r.

 

Jaka jest procedura wdrożenia nowego widgetu?
Zależy, czy chcą Państwo i potrzebują włączyć w widgecie wyszukiwanie również naszych zagranicznych zewnętrznych punktów odbioru.

Tak chcę! W takim razie należy go wdrożyć do systemu sklepu internetowego za pomocą biblioteki library.js. Dokumentację techniczną można znaleźć tutaj, a wskazówki dotyczące wdrożenia na naszym blogu.

Nie potrzebuję zewnętrznych punktów odbioru. W taki razie mają Państwo dwie możliwości. Pierwsza to natychmiastowe wdrożenie widgetu 6 i rozpoczęcie korzystania z jego super atutów lub odczekanie do 01.08.2021 r., kiedy to widget zostanie przez nas automatycznie przełączony dla wszystkich na nową wersję.

Wdrożenie najlepiej wykonać za pomocą biblioteki library.js. Należy zmienić adres URL

Wskazówka: W przypadku wszystkich funkcji, które oferuje lub będzie oferować widget v6, zalecamy wspomniane wdrożenie za pomocą biblioteki library.js, ponieważ konfigurator nie obsługuje tych funkcji.

 

Co jeszcze dobrze wiedzieć?

W wersji 6 nie można dowolnie zmieniać kolorów widgetu. Przycisk prowadzący do edytora, który umożliwiał konfigurację ustawień kolorów, zniknie zatem z sekcji klienta. Jednolity wygląd widgetu ma na celu łatwe rozpoznanie usługi przez klienta bez względu na to, w jakim sklepie internetowym będzie robił zakupy.

Jeśli zdecydują się Państwo wypróbować widget v6 już teraz i nie będą czekać na automatyczne uruchomienie do lipca, z przyjemnością poznamy Państwa opinie i wskazówki, jakie inne funkcje mogą okazać się potrzebne! Można wysłać je do nas na adres e-mail: pl.widget.support@packeta.com.

Jeśli nic nie zrobię, co się stanie 1 sierpnia 2021 r.? 1 sierpnia 2021 r. widget 5 zostanie automatycznie zaktualizowany do nowej wersji. Jeśli do tego czasu nie zostanie wdrożona wersja 6 w Twoim e-sklepie, to zmieni się ona automatycznie na początku sierpnia.

Korzystam z poprzednika widgetu – JS API. Co to dla mnie oznacza? Obecnie klienci wyświetlają v5. Od 1 sierpnia 2021 r. nowa wersja v6 zacznie się automatycznie wyświetlać nawet jeśli używasz całkowicie oryginalnego wyświetlania punktów odbioru JS API.


Udostępnij:

Kategorie