Blog

Nowości oraz zmiany w Austrii, Niemczech, Szwajcarii i Lichtenstein

12.11.2020, 14:10

Obecna sytuacja związana z pandemią COVID-19 wymusiła nowości oraz zmiany w naszej firmie – między innymi znacząco zmienił się rynek usług e-commerce, jak również sposób dokonywania zakupów przez konsumentów. Ogólnie rzecz biorąc obecna sytuacja nie stanowi tak dużego zagrożenia dla rynku usług e-commerce jak dla pozostałych gałęzi gospodarki. Sklepy internetowe nadal są w stanie funkcjonować bez większych ograniczeń.

Dzięki temu, że sklepy internetowe działają bez zakłóceń, zwiększyły się wymagania dotyczące zakupów internetowych. Propocjonalnie rośnie również napór na segment logistyki. Przesyłkownia stawia sobie za cel, by pomimo zaistniałej sytuacji nie zatrzymać się, nieprzerwanie świadcząc usługi z zakresu kompleksowych rozwiązań logistycznych. Naszym celem jest świadczenie wysokiej jakości usług doręczania dla Państwa sklepów internetowych. Działania te wymagają jednakże wprowadzenia pewnych zmian, o których chcielibyśmy niniejszym poinformować Państwa.

Płatności pobraniowe dla przewoźnika AT DPD HD oraz DE Hermes PP

Dla usług realizowanych za pośrednictwem przewoźnika AT DPD HD ponownie uruchamiamy dla Państwa dodatkową usługę i już teraz można nadawać również przesyłki pobraniowe. Maksymalna kwota przesyłki za pobraniem wynosi 700 EUR.

W przypadku przewoźnika DE Hermess PP niestety nie ma możliwości nadawania przesyłek pobraniowych.

Opłaty dodatkowe: Zmiany u przewoźników – kogo dotyczą i od kiedy obowiązują

Obowiązuje od: 1.12.2020

Nowości i zmiany w Austrii
Nowości i zmiany w Niemczech
Nowości i zmiany w Szwajcarii
Nowości i zmiany w Lichtensteinie
CH LI Priorytetowa poczta szwajcarska HD / CH LI ekonomiczna poczta szwajcarska HD

Przewoźnik doliczy opłatę dodatkowo za przesyłki, których wymiary przekraczają dopuszczalne wymiary standardowe 100x60x60 cm, podobnie w przypadku nieprawidłowo zapakowanej przesyłki – wysokość dopłat poniżej;

  • CH LI Priorytetowa poczta szwajcarska HD – 102 PLN
  • CH LI Ekonomiczna poczta szwajcarska HD – 88 PLN
AT DPD

Austriacki przewoźnik DPD będzie doliczać opłaty dodatkowe za niestandardowe przesyłki;

  • Przesyłki wykraczające poza dopuszczalne wymiary maksymalne – 83 PLN
  • Przesyłki, które nie zostały zapakowane w solidnym prostokątnym opakowaniu – 12 PLN
AT Poczta austriacka, DE Poczta niemiecka DHL, DE Hermes, CH LI Poczta szwajcarska

Opłata dodatkowa za wstrzymanie doręczenia przesyłki na życzenie klienta;

  • AT Poczta austriacka HD – 47 PLN
  • DE Poczta niemiecka DHL HD – 19 PLN
  • DE Hermes HD + PP – 12 PLN
  • CH LI Priorytetowa/ekonomiczna poczta szwajcarska HD – 19 PLN
DE Poczta niemiecka DHL HD

W przypadku przewoźnika DE Poczta niemiecka zostanie naliczona opłata dodatkowa za ręczną korektę adresu. Wszystkie błędnie wprowadzone adresy wymagają ręcznej korekty, w przeciwnym wypadku nie ma możliwości wydrukowania listu przewozowego.

Opłata dodatkowa za ręczną korektę adresu – 3 PLN

AT Poczta austriacka

Nasz partner usług logistycznych w Austrii – AT Post, poinformował nas o planowanych zmianach swoich cen, co z kolei zmusza nas do korekty cennika z naszej strony.  Zmiana cen w przypadku doręczeń do Austrii realizowanych przez AT Post będzie obowiązywać od 1.12.2020. Więcej w pełnym cenniku.

Poznaj inne zmiany w usługach międzynarodowych Packeta od 1 stycznia 2021 r., w tym automatyczne generowanie etykiet, aktualizacje kontaktowe i nowe cenniki dla Polski, Austrii, Niemiec i Słowacji.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszych usługach, zachęcamy do złożenia zapytania o ofertę na naszej stronie Złóż zapytanie o ofertę. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i dostosujemy ofertę do Twoich potrzeb.

Jeśli masz pytania dotyczące handlu międzynarodowego, zapraszamy do rozmowy z naszym ekspertem cross-border, który pomoże Ci znaleźć najlepsze rozwiązania logistyczne.


Udostępnij:

Kategorie