Blog

Grupa Packeta kontynuuje swój rekordowy wzrost

22.09.2021, 13:07

Grupa Packeta kontynuuje swój rekordowy wzrost. W pierwszym półroczu liczba wysłanych paczek wzrosła o 131%, a obroty przekroczyły 84 mln euro.

Grupa Packeta, globalna platforma e-commerce, odnotowała w pierwszym półroczu 2021 roku obroty w wysokości 84,6 mln euro. Stanowi to wzrost o 138% w ujęciu rok do roku. Wolumen wysłanych paczek osiągnął prawie 33,5 mln, co stanowi wzrost o 131% rok do roku. Liczba własnych punktów odbioru Packety wzrosła od około 2 000 do prawie 8 000 w pierwszym półroczu, a Grupa posiada ponad 92 000 partnerskich punktów odbioru. Najbardziej znaczący wzrost obrotów odnotowano w Niemczech – o 323%, przy wzroście liczby paczek o 284%. Bardzo dobre wyniki osiągnęła również Rumunia, gdzie odnotowano 392% wzrost liczby paczek i 166% wzrost obrotów.

„Mamy za sobą najbardziej udane półrocze w historii Packety. Odnotowaliśmy wzrost o ponad 110% we wszystkich naszych jednostkach. Do końca roku uruchomimy kolejne ekscytujące projekty w zakresie automatyzacji, robotyki i poprawy jakości dla klientów, znacznie zwiększymy liczbę magazynów i oczywiście intensywnie przygotowujemy się do sezonu świątecznego. Naszym celem jest bycie najlepszym partnerem dla sklepów internetowych”, mówi Simona Kijonková, założycielka i dyrektor generalny Grupy Packeta.

Nastąpiły również znaczące zmiany w podmiotach całej grupy. Słowacka Zásielkovňa i polska Przesyłkownia rozpoczęły proces całkowitego rebrandingu i obecnie nazywają się Packeta Slovakia i Packeta Poland. Na Węgrzech również nastąpiła zmiana z Csomagküldő na Packeta Hungary, a w Rumunii Coletaria jest teraz Packeta Romania. Z wyjątkiem Republiki Czeskiej, zmiana nazwy nastąpiła we wszystkich krajach, w których działa Packeta.

Celem procesu rebrandingu jest ujednolicenie nazwy w całej Grupie w Europie. „Klienci będą nas szybko i wyraźnie rozpoznawać podczas zakupów w dowolnym e-sklepie na całym świecie. Jednocześnie, ujednolicona marka pozwoli nam korzystać z synergii współpracy marketingowej z innymi krajami” – komentuje Daniel Tinz, COO na region CEE & DACH Grupy Packeta.

Daniel Tinz
COO na region CEE & DACH Grupy Packeta

Kolejną nowością jest przejęcie słowackiej spółki ReMax Courier Service, która należy teraz do grupy Packeta. Dzięki temu przejęciu, wartemu wiele milionów euro, Packeta stała się jednym z największych graczy w dziedzinie dostarczania przesyłek na rynku słowackim. Przejęcie spółki ReMax Courier Service jest częścią długoterminowej strategii firmy Packeta mającej na celu poszerzenie jej oferty o nowe usługi.

W tym roku Grupa Packeta zamierza osiągnąć obrót w wysokości 201 mln euro i 75 mln wysłanych paczek o łącznej wartości 3,3 mld euro.


Udostępnij:

Kategorie