Blog

Dostawy do USA z FedEx

31.03.2021, 10:20

Planujesz ekspansję na rynek amerykański? Nasz partner, FedEx, pomoże Ci zrealizować dostawy do USA szybko i bezpiecznie. Dowiedz się, jak skorzystać z naszych usług, aby skutecznie wysyłać przesyłki do Stanów Zjednoczonych. Poznaj szczegóły i korzyści płynące z naszej współpracy.

Aktualizacja 19.09.2023, 09:14

US FedEx: dostawy do USA, dodatkowe informacje

export żywności, napojów i sulementów diety

Drodzy klienci,  Doświadczyliśmy komplikacji w dostarczeniu przesyłek do Stanów Zjednoczonych zawierających żywność, napoje oraz suplementy diety. Dlatego przesyłamy dodatkowe informacje o procesach, przez które przechodzą takie paczki aby być przygotowanym na wszelkie okoliczności.
Niezbędna administracja
Chociaż import żywności, napojów i suplementów diety nie jest zabroniony, to należy uważać, ponieważ podlega surowym przepisom i dodatkowym informacjom, tzw. FDA Agencja Żywności i Leków (od ang. Food and Drug Administration). Informacje te należy podać przewoźnikowi FedEx. Jeśli nie otrzyma potrzebnej dokumentacji, przesyłka nie zostanie dostarczona i będzie zwrócona.
Ważna informacja
Opierając się na naszym dotychczasowym doświadczeniu, nie zalecamy wysyłania takich towarów chyba, że zostaną dołączone dokumenty potrzebne do importowania do Stanów Zjednoczonych. W przypadku, gdy zauważymy zwiększoną liczbę tego rodzaju zwrotów, wszystkich poinformujemy o tym indywidualnie aby można było zareagować na czas i skorygować to. Jeśli problem nie ustąpi, będziemy musieli wprowadzić opłatę za przesyłki zwrotne, czyli kwotę eksportową z USA. A w przypadku ponownego dopuszczenia towarów do swobodnego obrotu w UE, skwantyfikować cło i podatek VAT. Choć jest to zwrot, to istnieją przepisy dotyczące powrotnego importu żywności i napojów ze względów higienicznych. Należy pamiętać, że w przypadku ponownego importu może się zdarzyć, że ze względów higienicznych towar zostanie zutylizowany i tym samym nie będzie można reklamować takiej przesyłki.  Powyższe informacje i procedury są określone przepisami i ustaleniami urzędów celnych. Dziękujemy za wyrozumiałość. Packeta.pl Member of Packeta Group

Aktualizacja 23.09.2021, 11:40

Drodzy klienci,

z radością informujemy, że znaleźliśmy dla Was nowy i znacznie szybszy sposób transportu towarów do USA. W ciągu ostatnich miesięcy współpracowaliśmy z przewoźnikiem FedEx – rezultat jest świetny! Doręczenia do USA rozpoczynamy już 1.10.2020, a poniżej znajdziecie wszystkie informacje potrzebne do wysyłania przesyłek do USA. 

FedEx Priority

Już od  105 zł
D + 3
WIĘCEJ O USŁUDZE

FedEx Economy

Już od 90 zł
D + 4
WIĘCEJ O USŁUDZE

Wysyłaj jeszcze większe przesyłki!

Doręczymy Twoje przesyłki do wszystkich stanów USA, bez wyjątku, w tym na Hawaje, i to w rekordowym czasie trzech dni od nadania przesyłki! Ogromną zaletą w porównaniu do dotychczasowego rozwiązania dla Ameryki jest to, że teraz można wysyłać przesyłki o wadze do 10 kg, a nie max. 2 kg, jak dotychczas. 

W jaki sposób obliczana jest waga przesyłek?

W przypadku wszystkich przesyłek do USA ich waga zawsze będzie obliczana objętościowo. Jest to standardowa procedura w transporcie lotniczym i niestety nie mamy możliwości jej zmienić. Wzór do obliczenia jest następujący: szerokość x długość x wysokość przesyłki w cm / 5000.

Dlaczego wysyłać do Ameryki z Packeta.pl?

Ekspresowe doręczenie dostaw do USA

Ekspresowe doręczenie

Dostawy do USA doręczamy do wszystkich stanów

Doręczamy do wszystkich stanów

Dostawy do USA realizujemy dla przesyłek do 10 kg

Przesyłki do 10 kg

Dostawy do USA – Ważne informacje

Niezbędna administracja

Przede wszystkim należy wypełnić Umowę o reprezentacji pośredniej w postępowaniu celnym oraz pełnomocnictwo do postępowań podatkowych, które można pobrać tutaj. W umowie należy podać między innymi przypisany numer EORI. Wypełniony i podpisany dokument należy przesłać na adres e-mail:

Odbiorca: czexport@fedex.com

Kopia: customs@packeta.com

Temat e-maila: FedEx pełnomocnictwo – nazwa Twojego sklepu internetowego

Odprawa celna przesyłek i przetwarzanie zgłoszenia celnego jest wliczone w cenę frachtu. Przesyłki rozliczane są w trybie pocztowym. Dokumenty eksportowe zostaną dostarczone na żądanie bezpośrednio przed FedEx na adres e-mai: czexport@fedex.com

Wykaz towarów zabronionych

Dostawy do USA mają swoje ograniczenia, a lista towarów, których nie można wysyłać, jest dość obszerna. Przed wysłaniem przesyłek należy zatem sprawdzić, czy towar nie jest wykluczony z transportu. Pełny wykaz towarów zabronionych można znaleźć pod tym linkiem.

Format kodu pocztowego dla przesyłek

FedEx wymaga specjalnego formatu kodu pocztowego, bez którego przesyłki nie mogą zostać doręczone. Jest to kombinacja kodu państwa i 5-cyfrowego kodu pocztowego, który ma następujący format: „AA 12345” (na przykład: UT 84005 = przesyłka do Utah).

COVID-19 Dopłata za transport lotniczy
W czasie koronakryzysu przewoźnik za wszystkie przesyłki pobiera opłatę z tytułu kosztów transportu lotniczego. Szczegółowa rozpiska dopłat i podziału cen według kategorii wagowych można znaleźć w kompletnym cenniku.

Dobrze wiedzieć: Z Packetą.pl można realizować dostawy do USA jedynie bez pobrania.


Udostępnij:

Kategorie