Blog

Czesi kochają porównywarki cen! Poznaj Zboží.cz i wypromuj swój biznes za granicą!

5.07.2022, 12:53

Na czeskim rynku e-commerce królują serwisy porównujące ceny produktów. Przedstawiliśmy już Wam jedną z najpopularniejszych wyszukiwarek modowych. Teraz czas na jedną z najbardziej znanych porównywarek – Zboží.cz! Czym jest i jak możecie wykorzystać to narzędzie do budowy swojego biznesu na terenie Czech?

Dlaczego Czesi korzystają z porównywarek?

Zakupy w sieci bywają czasem trudne. Zwłaszcza, gdy użytkownicy podejmują poważne decyzje dotyczące wydatków na produkty, z których będą korzystać przez lata, a może nawet dekady. Wszystko ma znaczenie – cena, wiarygodność e-sklepu i recenzje produktu również. I tu właśnie z pomocą przychodzi porównywarka cen. Pomaga ludziom zaoszczędzić pieniądze – nie tylko poprzez porównanie cen, ale również poprzez znalezienie odpowiedzialnego sklepu internetowego z dobrą obsługą klienta i opiniami użytkowników o produktach, dzięki czemu klient może dokonać najlepszego możliwego zakupu.

Czym jest Zboží.cz?

Portal Zboží.cz założony został w 2007 roku przez czeski portal internetowy i wyszukiwarkę Seznam.cz i należy do jego szerokiego portfolio, które obejmuje: nawigację Mapy.cz, własny system reklamowy Sklik, klienta poczty elektronicznej Email.cz, kanał telewizyjny Seznam TV i wiele innych. Zboží.cz jest jedną z najbardziej popularnych porównywarek cen w Czechach, która codziennie pomaga ludziom podejmować lepsze i bardziej świadome decyzje zakupowe. Dzięki inteligentnym funkcjom, takim jak filtry i sortowanie, użytkownicy są w stanie znaleźć w najlepszej cenie dokładnie to, czego szukają.

Opinie o sklepach internetowych i produktach

Zboží zdaje sobie sprawę, jak bardzo opinie użytkowników wpływają na decyzję o zakupach, dlatego stale pracuje nad ulepszeniem recenzji na portalu – nie tylko samych produktów, ale także recenzji e-sklepów. Dzięki temu klienci mogą wybrać najlepszy sklep internetowy i podejmować decyzje zakupowe w oparciu o doświadczenia innych osób, co może być bardzo pomocne w dokonywaniu wyboru między dwoma podobnymi produktami.

Oferta Zboží.cz

Na rynku czeskim posiadanie ofert i produktów na stronie porównywarki cenowej to kluczowy element dla budowania biznesu e-commerce. W tej chwili na Zboží działa prawie 30 000 aktywnych e-sklepów z 200 000 000 ofert. Główną korzyścią z posiadania sklepu internetowego na Zboží.cz jest widoczność. Prawie 70 % osób przed dokonaniem zakupu skorzysta z porównywarki cen. Ludzie podejmują decyzje nie tylko na podstawie ceny, ale także na podstawie wygody – jeśli mają punkt odbioru w pobliżu miejsca zamieszkania lub pracy. Posiadanie ofert na stronach porównujących ceny spowoduje większy ruch na stronie, przyniesie nowych klientów i więcej zamówień. Packeta (znana w Czechach jako Zásilkovna) posiada około 7300 własnych i partnerskich punktów odbioru na terenie Czech i jest tam najczęściej wybieraną opcją dostawy. Korzystanie z porównywarki takiej jak Zboží oraz współpraca z nami w zakresie dostarczenia przesyłek może przynieść efektywny zysk. Jeśli chcecie poznać naszą ofertę, skontaktujcie się z nami na sales@packeta.pl.

Seznam.cz

Sklepy internetowe mogą również skorzystać z tego, że Zboží.cz jest częścią portfolio Seznam.cz. Ich oferty mogą być widoczne jako reklamy w wynikach wyszukiwania Seznam search lub online second-hand Sbazar.cz. Warto wspomnieć, iż Seznam jest najpopularniejszą wyszukiwarką internetową w Czechach, więc jest pierwszym wyborem podczas surfowania w sieci w poszukiwaniu najlepszej oferty.

Obecnie Zboží buduje własny Seznam Marketplace, umożliwiający użytkownikom dokonanie zakupu bezpośrednio na platformie Seznam.cz. Użytkownicy mogą korzystać z prostego, wygodnego i mobilnego pierwszego check-outu, co bardzo ułatwia zakupy z dużej różnorodności produktów. Partnerzy Zboží skorzystają z nowego kanału sprzedaży, który może przynieść nowy strumień przychodów, który mogą wykorzystać na przykład do dalszej ekspansji.

Podsumowując, porównywarki cen pomagają zarówno użytkownikom, jak i sklepom internetowym znaleźć to, czego szukają. Coraz więcej osób rozpoczyna swoją podróż zakupową na stronach porównywarek cenowych, szukając najlepszej ceny i dobrych opinii o produktach i sklepach internetowych.

Zapraszamy do odwiedzenia strony https://www.zbozi.cz/.

Jesteście zainteresowani wysyłką swoich produktów do Czech? Skontaktujcie się z nami na sales@packeta.pl.


Udostępnij:

Kategorie