Blog

CEO polskiej Zásilkovny została Justyna Andreas

14.10.2020, 13:45

Nową CEO firmy Packeta w Polsce, spółki zależnej od Packeta Group, która jest także  właścicielem czeskiej Zásilkovny, została Justyna Andreas. Głównym zadaniem Justyny Andreas będzie rozwój działalności handlowej i transportowej oraz pozyskanie nowych klientów Zásilkovny na polskim rynku. W Polsce Zásilkovna działa pod nazwą Przesyłkownia. Jest ona częścią grupy Packeta, która jest właścicielem czołowej logistyczno-technologicznej czeskiej firmy Zásilkovna i 13 innych firm, łącznie z najnowszą Trayto. 

„Budowanie naszej silnej pozycji, zwiększenie efektywności i rozwój zespołu handlowego na polskim rynku należą do naszych strategicznych celów na najbliższe trzy lata. Segment e-commerce rośnie w całej Europie, a Polska nie jest w tym zakresie wyjątkiem. W ciągu roku skala zakupów online wzrasta tu o 18 procent, a jego bieżąca wartość rynkowa wynosi ponad 300 miliardów koron czeskich. Dla grupy Packeta otwierają się w ten sposób ogromne możliwości handlowe, które chcemy wykorzystać. Wierzę, że doświadczenie Justyny w zarządzaniu i biznesie pomoga nam spełnić nasze ambicje. Witamy Justynę w naszej rodzinie Packety i życzymy jej powodzenia i sukcesów w nowej roli. Poza tym bardzo się cieszę, że kolejna kobieta dołącza do ścisłego kierownictwa holdingu,mówi CEO grupy Packeta i założycielka Zásilkovny​ Simona Kijonková.

simona (1)

Simona Kijonková​
CEO grupy Packeta, założycielka i współwłaścicielka Zásilkovny

„W Czechach Zásilkovna ma bardzo silną pozycję, celem jest oczywiście rozwijanie potencjału jej produktów i usług również w Polsce. Rynek ten jest prawie czterokrotnie większy niż czeski, ale na przykład liczba sklepów internetowych jest równa około dwóch trzecich sklepów czeskich. Z pewnością istnieje tutaj duży potencjał dalszego rozwoju. Bardzo cieszę się na pracę w Zásilkovni, jej sukces w Czechach jest dla mnie wielką motywacją,” dodaje nowa CEO Zásilkovny w Polsce Justyna Andreas.

Przed przyjściem do grupy Packeta, Justyna Andreas pracowała na wysokich stanowiskach kierowniczych. Posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu firmami oraz rozwoju i budowaniu skutecznych zespołów handlowych. Pracowała na przykład dla Rail Cargo Eastern Europe jako Country Operations Manager, gdzie zajmowała się projektami logistycznymi i magazynowaniem dla firmy IKEA w Polsce, Słowacji i Czechach oraz dla większych firm rodzinnych zajmujących się produkcją i sprzedażą indywidualną oraz on-line, na przykład Colibra Sp,  Red Rubin, czy La Boutique Suisse.

W tym roku grupa Packeta spodziewa się obrotu w wysokości 400 milionów złotych i 35 milionów transportowanych przesyłek.


Udostępnij:

Kategorie