Blog

Zmiany w usługach w Austrii + Włoszech

20.12.2022, 12:11

Nasza współpraca z przewoźnikiem GLS zakończy się 31 grudnia 2022 roku. Będzie to miało wpływ na usługi przewoźnika w Austrii i we Włoszech, które nie będą dostępne od nowego roku. Dzielimy się z Państwem również nowym adresem zwrotnym dotyczącym nadawania przesyłek do Włoch (szczegóły poniżej). 

Co to dla Ciebie oznacza?

 • Czwartek, 22 grudnia, będzie ostatnim dniem, w którym mogą Państwo zgłaszać paczki do wysyłki w naszym systemie za pośrednictwem przewoźników IT GLS (ID 2726) i AT GLS (ID 22031).
 • Od 23 grudnia oddziały IT GLS HD i AT GLS HD nie będą już dostępne w naszym systemie.
  Zalecamy fizyczne przekazanie wszystkich paczek skierowanych do GLS zarówno do Austrii, jak i Włoch do naszej sieci do 28 grudnia.
 • Ostatnim dniem obsługi przesyłek przez GLS w obu krajach będzie 30 grudnia.
 • Nasza współpraca zostanie oficjalnie zakończona ostatniego dnia roku, czyli 31 grudnia 2022 roku.

Włochy

Ostatni dzień, w którym paczki zostaną wysłane do IT GLS to 30 grudnia. Paczki, których nie byliśmy w stanie zrealizować po tym terminie z powodu późnego złożenia zamówienia, zostaną automatycznie przekierowane do przewoźnika Bartolini i będą obciążone cenami tego przewoźnika.

Po wyłączeniu IT GLS można wybrać jednego z poniższych przewoźników:

 • IT Bartolini HD (ID 9103)
 • IT Bartolini PP (ID 9104)
 • IT HR Parcel (ID 12154)

Austria 

Paczki, które nie mogły być zrealizowane do 30 grudnia z powodu zbyt późnego złożenia zamówienia, zostaną automatycznie przekierowane do DPD i będą obciążone cenami tego przewoźnika, a nie pierwotną ceną GLS.

Po wyłączeniu AT GLS dla dostaw do Austrii będą dostepni poniżsi przewoźnicy:

 • AT DPD (ID 6830)
 • AT Austrian Post HD (ID 80)  

Zmiana adresu zwrotnego we Włoszech

Oprócz tych zmian, chcielibyśmy również poinformować o nowym adresie zwrotnym we Włoszech, z którego Państwa klienci mogą zacząć korzystać od razu. 

📍 Nowy adres zwrotny to:  

Packeta International c/o BRT Spa  
Kod dla przesyłek zwrotnych
Via Marinoni 1  
33057 Palmanova (UD) 

Paczki zwrotne mogą być wysyłane na ten adres zwrotny tylko za pośrednictwem przewoźnika Bartolini. Jeśli paczka zostanie wysłana tutaj za pośrednictwem innego przewoźnika, nie zostanie przyjęta lub przetworzona ze względów operacyjnych. 

Proszę zaktualizować tę informację na swojej stronie internetowej i poinformować swoich współpracowników o jej otrzymaniu.


Udostępnij:

Kategorie