Blog

Zásilkovna rozpoczyna dostawy do bagażników samochodowych

6.09.2021, 09:40

1 lipca Zásilkovna uruchomiła własną usługę dostawy do domu o nazwie Zásilkovna Domů, a teraz zaoferuje swoim klientom kolejną nową usługę – dostawę przesyłek do bagażnika zaparkowanego pojazdu, którą opracowała we współpracy z ŠKODA AUTO.

„Wraz z uruchomieniem usługi dostawy do bagażnika, Zásilkovna spełnia kolejną ze swoich obietnic i zwiększa wygodę dostawy dla swoich klientów. Rozwiązanie technologiczne opracowywaliśmy i testowaliśmy przez kilka miesięcy we współpracy ze ŠKODA AUTO, a teraz możemy zaoferować naszym klientom kolejny sposób dostarczenia paczki. Potwierdza to w praktyce naszą filozofię dostarczania naszym klientom nowych i unikalnych produktów i usług, które zmieniają rynek logistyczny. Zásilkovna chce być liderem technologicznym w swojej dziedzinie, dlatego lubimy być pierwszymi, którzy próbują nowych technologii. Po dostawie do Z-Boxów, dostawa do bagażnika samochodu to kolejny sposób na wykorzystanie Internetu Rzeczy w logistyce.” mówi Simona Kijonková, założycielka Zásilkovna i CEO Packeta Group.

„Dzięki rozwiązaniu Access to Car, pojazd ŠKODA świadczy wysokiej jakości usługi dla swojego właściciela nawet wtedy, gdy jest po prostu zaparkowany i normalnie nie przyniósłby żadnej dodatkowej wartości. Dzięki tej usłudze poszerzamy naszą ofertę rozwiązań mobilnych i oferujemy klientom oszczędność czasu, wygodę i na wiele sposobów ułatwiamy ich codzienne życie. Na przykład, umożliwimy im korzystanie z dostawy paczek w czasie, gdy są w pracy, eliminując czas, który w przeciwnym razie spędziliby na oczekiwaniu na kuriera. Dostęp do wymaganych danych pojazdu ma tylko kurier wybranej firmy kurierskiej, a dostawa jest również bezdotykowa, co w dzisiejszych czasach jest niewątpliwą zaletą,” mówi Martin Jahn, Członek Zarządu ds. Sprzedaży i Marketingu w ŠKODA AUTO.

Jak działa ta usługa?

Zamawiając przez stronę internetową lub aplikację mobilną, klient najpierw zamawia dostawę przesyłki na adres, a następnie może przekierować dostawę do swojej ŠKODY za pomocą prostego formularza online. Jest on wysyłany do klienta za pośrednictwem linku w standardowym e-mailu z powiadomieniem, gdy Zásilkovna fizycznie przejmie przesyłkę do wysyłki. W formularzu klient wybiera ramy czasowe i przybliżony adres, pod którym pojazd będzie zaparkowany, a następnie wszystko potwierdza logując się do swojego konta ŠKODA Connect. Kierowca Zásilkovna może następnie wysłać zapytanie o dokładną lokalizację pojazdu klienta w określonym czasie. Gdy kierowca znajdzie się w bezpośrednim sąsiedztwie, zweryfikowanym przez technologię GPS, może zażądać odblokowania pojazdu w celu doręczenia przesyłki.
 
Kierowca lokalizuje i odblokowuje pojazd za pomocą aplikacji na swoim telefonie. Podczas samej dostawy nie jest wymagana żadna interakcja między klientem a kierowcą. Kierowca może tylko odblokować samochód raz w zatwierdzonym przez klienta oknie czasowym i opuszcza pojazd tylko wtedy, gdy jest całkowicie zamknięty. Klient może śledzić poszczególne zamówienia i status ich dostawy za pomocą aplikacji MyŠKODA.
 
Istotną korzyścią z nowej usługi dostawy do bagażnika dla klienta końcowego jest również rozległa sieć ponad 5400 punktów odbioru Zásilkovna. Na wypadek, gdy nie będzie możliwe dostarczenie przesyłki do bagażnika samochodu, kierowca złoży przesyłkę w najbliższym odpowiednim punkcie odbioru a klient nadal ma możliwość odbioru przesyłki jeszcze tego samego dnia.
 
Usługa Zásilkovna Car Delivery jest dostępna dla wszystkich pojazdów ŠKODA wyprodukowanych od stycznia 2019 r. i wyposażonych w pakiet Care Connect: Dostęp zdalny, z wyjątkiem pojazdów ENYAQ iV, KAMIQ i SCALA, dla których usługa będzie dostępna w późniejszym terminie. W ramach tego pakietu klient musi mieć włączoną funkcję „Zdalne blokowanie/odblokowywanie pojazdu”.
 
Dostawa do bagażnika samochodu jest nadal w trybie pilotażowym i jest możliwa w Pradze i okolicach. Aby odblokować pojazd, musi on być zaparkowany w miejscu ogólnodostępnym i nie może być ukryty przed sygnałem telefonii komórkowej (np. w garażu podziemnym).

Udostępnij:

Kategorie