Blog

Packeta.pl w Europie

16.09.2020, 10:20

Packeta.pl w Europie – czy wiedzieliście, że Packetę można znaleźć w sześciu krajach Europy, a we wszystkich z nich ma taką samą tradycję i jakość, do jakiej jesteście przyzwyczajeni w Polsce? W Europie mamy wiele twarzy, ale w głębi serca nadal jesteśmy jednym i tym samym franczyzowym projektem logistycznym w dobrze znanym czerwonym płaszczu.

W Europie działamy jako Packeta. Dlaczego?
W niektórych krajach Europy Środkowo-Wschodniej funkcjonujemy pod różnymi lokalnymi nazwami, które stanowią wolne tłumaczenie słowa Przesyłkownia (obecnie już Packeta.pl). W Czechach jest to Zásilkovna, na Węgrzech znają nas jako Csomagküldő, na Słowacji jako Zásielkovňę, a w Rumunii działamy jako Coletăria. Naszym głównym celem jednak zawsze była i jest prostota, dlatego niedawno doszło do reorganizacji, w wyniku której powstał holding o nazwie Packeta Group, który obejmuje nas wszystkich.
Grupa Packeta w Europie

Pod marką Packeta działa łącznie 14 firm

Czasami wydaje się niewiarygodne, co udało nam się osiągnąć wspólnymi siłami. Kiedyś byliśmy małym startupem. A dzisiaj? Dzisiaj cała Packeta ma łącznie 14 firm, działa w 8 krajach i doręcza do 30 krajów Europy, Rosji, USA i obsługuje ponad 5 000 własnych punktów odbioru! Do tej pory przetransportowaliśmy ponad 50 milionów przesyłek. Jak sobie z tym wszystkim radzimy? 

Funkcjonalna sieć logistyczna

Ogromna część pracy, a także kamień węgielny tego sukcesu to oczywiście nasz zespół, który ciężko pracuje nad tym, by działać szybko oraz w sposób jednolity w całej Europie. Zespół ludzi  potrzebuje jednak zaplecza, które ułatwi im tę pracę i właśnie to daje Packeta.

Packeta.pl w Europie już w 6 krajach
Magazyny w całej Europie

Do końca roku Packeta będzie miała łącznie 26 magazynów strategicznie rozmieszczonych w całej Europie. Dzięki nim dostarczamy przesyłki za granicę w rekordowym czasie i w świetnych cenach.  

W Czechach mamy obecnie 11 magazynów, z czego dwa znajdują się w Pradze, na Słowacji natomiast otwarto już szósty magazyn. W Rumunii i na Węgrzech mamy po 2 magazyny i planujemy otworzyć kolejne, a w Polsce mamy zamiar otworzyć pierwszy magazyn.

Połączenie magazynów jest tak dobrze zaplanowane, że już następnego dnia możemy dostarczyć przesyłki z Polski do naszych punktów odbioru w innych krajach.  

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszych usługach, zachęcamy do złożenia zapytania o ofertę na naszej stronie Złóż zapytanie o ofertę. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i dostosujemy ofertę do Twoich potrzeb.

Jeśli masz pytania dotyczące handlu międzynarodowego, zapraszamy do rozmowy z naszym ekspertem cross-border, który pomoże Ci znaleźć najlepsze rozwiązania logistyczne.


Udostępnij:

Kategorie