Blog

Opłata paliwowa i drogowa

7.12.2020, 14:40

Drodzy Klienci!

Pragniemy poinformować, że Nasze opłaty paliwowe i drogowe zostały ustalone i zaczną obowiązywać od dnia 1 stycznia 2021 r. Poniżej dowiecie się więcej.

Opłata paliwowa

Stawka opłaty paliwowej jest bezpośrednio związana ze średnią ceną oleju napędowego podawaną przez Polską Izbę Paliw Płynnych i publikowaną co piątek na stornie internetowej Paliwa.

Co to oznacza dla Ciebie i Twoich klientów?

Opłata paliwowa ustalana jest na podstawie średniej ceny oleju napędowego ogłaszanej przez Polską Izbę Paliw Płynnych, za ostatni pełny tydzień miesiąca kalendarzowego i obowiązuje przez cały następny miesiąc kalendarzowy.

Opłata paliwowa zawsze doliczana jest do opłaty za transport w kwocie netto, według aktualnego cennika firmy Przesyłkownia.pl.

Opłata paliwowa za transport jest zawsze podawa oddzielnie na fakturze.

Opłata drogowa

Od 1 stycznia 2021 r. opłaty za przejazd będą się kształtowały następująco:

  • W przypadku przesyłek o wadze do 5 kg dostarczonych do Naszych punktów odbioru, opłata drogowa wynosi 0,20 zł bez VAT.
  • W przypadku przesyłek o wadze do 10 kg dostarczonych do Naszych punktów odbioru, opłata drogowa wynosi 0,50 zł bez VAT.
  • W przypadku dostawy pod wskazany adres, opłata paliwowa i drogowa jest już zawarta w cenie ustalonej przez przewoźnika więc nie będą doliczane żadne dodatkowe opłaty.

Aktualną tabelę opłat paliwowych i drogowych można znaleźć na Naszej stronie.


Udostępnij:

Kategorie