Blog

Lepsza jakość doręczenia dzięki prawidłowemu kodowaniu UTF-8

18.06.2020, 09:00

Drodzy klienci, 

prawidłowe kodowanie importowanych danych znacząco podnosi jakość doręczenia, a przede wszystkim zmniejsza ryzyko błędnych danych oraz odsetek przesyłek niedoręczalnych. Z tego powodu zdecydowaliśmy się wprowadzić nowe zasady kodowania plików dla zbiorczego nadawania przesyłek w sekcji klienta (import CSV / XML / itp.), które będą obowiązywać od 1. 07. 2020. Od tej daty wszystkie pliki źródłowe będą musiały być przesyłane do systemu kodowania UTF-8, który ma kluczowe znaczenie dla walidacji i przekazywania danych elektronicznych przez wszystkich przewoźników na świecie.

Co to dla Was oznacza? 

Zasady zaczną obowiązywać dopiero od 1. 07. 2020, ale sekcja klienta zacznie sprawdzać wgrywane pliki źródłowe już teraz. Jeśli kodowanie pliku będzie prawidłowe, import przesyłek przebiegnie bez zmian. Jeżeli wgrany plik nie będzie zgodny z kodowaniem UTF-8 to:

  • do 30. 06. 2020 import danych przebiegnie pomyślnie, tzn. przesyłki zostaną nadane w systemie;
  • zaraz po imporcie pliku poinformujemy o nieprawidłowym kodowaniu, aby programiści czy administratorzy sklepu internetowego mieli wystarczająco dużo czasu, aby edytować pliki do następnego importu.

Staraliśmy się tak wyznaczyć termin oraz powiadomić Was za pośrednictwem sekcji klienta, aby zapewnić wystarczającą ilość czasu na dostosowanie plików źródłowych. Z góry dziękujemy za współpracę w tym zakresie. Dzięki prawidłowemu kodowaniu poprawimy jakość świadczonych usług. 

Powyższa informacja nie dotyczy ręcznego nadawania przesyłek (czyli bezpośrednio w sekcji  Nadaj przesyłkę).

Dziękujemy za zrozumienie,

Packeta.pl


Udostępnij:

Kategorie