Blog

Bardziej spójne kategorie wagowe i ubezpieczenie przesyłek od 1. 07. 2020

26.06.2020, 15:00

Czerwiec poświęciliśmy “inwentaryzacji” zarówno kategorii wagowych przesyłek, gdzie do tej pory limity wagowe były ustalone inaczej dla każdego z przewoźników, jak również ubezpieczenia, gdzie każdy z przewoźników miał inne ceny. Jeśli wysyłacie przesyłki za granicę za naszym pośrednictwem, na pewno to zauważyliście. Z tego powodu wypracowaliśmy ujednolicenie parametrów, aby były jak najbardziej spójne, a wysyłanie przesyłek za pośrednictwem Przesyłkowni było dla Was nieco łatwiejsze.   

Ujednolicenie parametrów wagowych
Od 1. 07. 2020 skala wagowa zostanie ustawiona na 1, 2, 5 i 10 Kg. Przesyłki będą więc podlegać tym kategoriom, z czego każda ma inne warunki cenowe. W cenniku zaktualizowaliśmy oraz ujednoliciliśmy nazwy przewoźników tak, aby odpowiadały nazwom z sekcji klienta. Dobra wiadomość: W przypadku zagranicznych przewoźników, u których transport jest znacznie droższy w porównaniu z innymi przewoźnikami (np. francuskie Colissimo), zrobiliśmy wyjątek i oprócz podstawowej skali wagowej (1, 2, 5 i 10 kg) zostawiamy również i niższą skalę, tj. 0,25, 0,5 i 0,75 kg, aby wysyłka nie była aż tak kosztowna dla Waszych klientów. Dobrze wiedzieć: Przy wysyłaniu przesyłki za pośrednictwem przewoźnika, którego limit wagowy wynosi 20 kg, uwzględnimy to i przesyłkę o wadze 30kg wyślemy w cenie ustalonej przez przewoźnika dla przesyłki o wadze 20kg.
Bardziej spójne kategorie wagowe i ubezpieczenie przesyłek
Ujednolicenie limitów ubezpieczeniowych

Wartości ubezpieczenia w zależności od przewoźnika znacznie się różnią, dlatego nie mogą być w 100% spójne bez negatywnych skutków dla klientów. Niemniej jednak staraliśmy się jak najbardziej ujednolicić limity ubezpieczeniowe. Jeśli wysyłacie przesyłki za granicę, ma to swoje zalety:

  • jeśli przewoźnik oferuje lepsze ubezpieczenie za tę samą cenę, zamieniliśmy pierwotną wartość na tę korzystniejszą
  • zwiększyliśmy zakres ubezpieczenia w przypadkach, w których było to korzystniejsze dla klientów
  • w przypadku niektórych przewoźników umożliwiliśmy klientom ubezpieczenie przesyłki po wyższej cenie

Dobrze wiedzieć: Ze względu na ujednolicenie skali ubezpieczenia, u niektórych przewoźników znikną pewne limity ubezpieczeniowe, np. w przypadku ukraińskiego przewoźnika Nova Poshta można było ubezpieczyć przesyłkę na kwotę w przedziale 5000 UAH-5055 UAH. Jednak ubezpieczenie na 5055 UAH nie będzie już możliwe.

Chcemy Was zapewnić, że staraliśmy się w jak największym stopniu utrzymać kategorie wagowe i ubezpieczenie przesyłek – w wyniku ujednolicenia, do wzrostu cen doszło tylko w przypadku kilku przewoźników. W kompletnym cenniku zostały już zaktualizowane stawki, ceny usług i wszystkie parametry, w tym ujednolicone nazwy przewoźników.
Na koniec mamy dla Was świetną wiadomość!

Dzięki zmianie cenników i parametrów, od teraz w sekcji klienta będzie można eksportować swój cenik, w którym znajdą się wszystkie informacje, stawki i kategorie. Ponadto sami możecie wybrać, jakie konkretnie informacje i liczby chcecie mieć w cenniku. W ten sposób będziecie mieć jeszcze lepszy obraz cen usług! Mamy nadzieję, że docenicie te innowacje.


Udostępnij:

Kategorie