Blog

Zásilkovna uruchamia Z-BOXy!

30.09.2020, 13:15

Zásilkovna uruchamia Z-BOXy, bezdotykowe samowystarczalne punkty odbioru, zasilane przez panele słoneczne i sterowane za pomocą aplikacji mobilnej. Do końca roku w Czechach będzie ich nawet 150!

Zásilkovna, wiodąca czeska firma logistyczno-technologiczna wchodzi na rynek z kolejną nowością, samowystarczalnymi punktami odbioru Z-BOXami. Z-BOXami można łatwo sterować za pomocą aplikacji mobilnej Zásilkovna, do działania potrzebują minimalnej ilości energii, którą uzyskują dzięki panelom słonecznym. To jedyne w swoim rodzaju urządzenie, nikt inny w Czechach nie używa skrytek wydawczych działających na podobnej zasadzie.

Z-BOXy działają dla klientów 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Zásilkovna celuje z Z-BOXami w mniejsze miasta i wsie, gdzie będą one mogły stanowić uzupełnienie usług czeskiej Poczty, która w tych lokalizacjach ogranicza działanie swoich oddziałów. Z-BOXy znajdują również zastosowanie w deweloperskich pomieszczeniach mieszkalnych lub komercyjnych. Za pośrednictwem Z-BOXów będzie można zarówno odbierać, jak i nadawać przesyłki. W tym roku Zásilkovna planuje uruchomić w Czechach nawet 150 Z-BOXów. Łączna liczba punktów odbioru Zásilkovny wyniesie zatem około 3 800, co oznacza, że będzie dysponować największą siecią w Czechach. Inwestycje w Z-BOXy są rzędu dziesiątek milionów koron czeskich.

„Rewolucyjna technologia Z-BOXów umożliwia ich działanie praktycznie w każdym miejscu. Jest to dla nas ogromna szansa na dostarczanie przesyłek do miejsc, do których inni dostarczać nie chcą, nie mogą lub ograniczają w tych miejscach swoje usługi. Są to np. mniejsze miasta i wsie, Z-BOXy znajdują jednak zastosowanie i w deweloperskich pomieszczeniach mieszkalnych, komercyjnych czy centrach handlowych, świetnie sprawdzą się również na rynkach lub parkingach. Staną się naturalną częścią sieci naszych klasycznych punktów odbioru i pomogą nam objąć kolejny duży obszar Czech. Po raz kolejny znacząco poprawimy komfort doręczenia przesyłek,“ mówi Simona Kijonková, założycielka Zásilkovny i CEO holdingu Packeta. „Możemy zdradzić, że już teraz odnotowujemy spore zainteresowanie potencjalnych klientów, miast czy gmin, a także deweloperów. Wierzę, że podobnie jak w przypadku innych usług i produktów Zásilkovny, klienci polubią również Z- BOXy.“

simona (1)

Simona Kijonková​
CEO grupy Packeta, założycielka i współwłaścicielka Zásilkovny

„Dla nas Z-BOX to prosta i nowoczesna usługa, która rozszerza możliwości dla naszych mieszkańców. Przesyłki można odebrać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, według własnych preferencji. W porównaniu z innymi sposobami doręczenia, właśnie to stanowi główną zaletę. Ponadto działanie Z-BOXów jest przyjazne dla środowiska przy minimalnym zapotrzebowaniu na energię. Jestem przekonany, że kolejne gminy naszej wielkości będą nabywać Z-BOXy, nie tylko dlatego, że mierzą się z podobnymi komplikacjami z doręczeniami, jak my w Jenštejn,“ dodaje Norbert Hlaváček, sołtys gminy  Jenštejn, gdzie zainstalowano Z-BOX.

Z-BOXy są dostępne 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Gdy tylko kierowca dostarczy przesyłkę do   Z-BOXu, klient otrzyma wiadomość e-mail, SMS oraz powiadomienie w aplikacji Zásilkovna. W tym momencie istnieje możliwość odebrania przesyłki. Do obsługi Z-BOXu wystarczy mieć zainstalowaną aplikację Zásilkovna i włączyć Bluetooth. Zbliżając się do Z-BOXu aplikacja automatycznie połączy się poprzez Bluetooth i otworzy skrytkę z dana przesyłką. Doręczenie przesyłki jest płatne online, łącznie z płatnością za pobraniem. Obsługa przesyłek trwa kilka sekund, zarówno w przypadku procesu umieszczania poszczególnych przesyłek w Z-BOXach przez pracownika Zásilkovny, jak i odbioru przesyłki przez klienta.

Cena za dostarczenie do Z-BOXu jest taka sama jak do jakiegokolwiek innego punktu odbioru Zásilkovny. Cenę dla klienta końcowego każdy sklep internetowy określi indywidualnie w ramach własnej wyceny, ale z pewnością będzie to jedna z najniższych cen na rynku.

Z-BOX może mieć od dwóch do sześciu kolumn. Rozmiar jednej to 525 x 645 x 2000 mm (szer. x gł. x wys.). Każda kolumna ma dziesięć skrytek różnych wielkości: 1 x wielkość L (36 x 45 x 61 mm), 5 x M (17 x 45 x 61), 4 x S (8 x 45 x 61). Za pośrednictwem sześciokolumnowego Z-BOXa można doręczyć nawet 10 000 przesyłek rocznie.


Udostępnij:

Kategorie