Blog

Zásilkovna, członek Grupy Packeta, uruchomiła w Czechach własną usługę dostawy do domu.

7.07.2021, 08:45

Zásilkovna, członek Grupy Packeta, uruchomiła w Czechach własną usługę dostawy do domu. Taka sama usługa została również uruchomiona na Słowacji, gdzie została kupiona firma kurierska ReMax Courier Service.

Zásilkovna w Czechach, członek Grupy Packeta, wiodącej czeskiej firmy logistycznej i technologicznej, uruchamia własną usługę dostawy do domu o nazwie Zásilkovna Domů. Nowa usługa zwiększy przede wszystkim jakość, komfort i szybkość dostarczania przesyłek do klientów. Klienci będą mogli również korzystać z usługi dostawy do domu na Słowacji. Tutaj Grupa Packeta, do której należy także słowacka Zásielkovňa, kupiła firmę kurierską ReMax Courier Service. Wartość przejęcia to kilka milionów euro. Firma Zásielkovňa będzie teraz działać pod nową nazwą Packeta Slovakia. Zmiana nazwy jest zgodna ze strategią Grupy Packeta polegającą na ujednoliceniu nazw całej grupy w Europie.

„Uruchomienie własnej usługi dostawy na adres to kolejny ważny kamień milowy w historii Zásilkovna. Od początku lipca, realizujemy dostawę pod wskazany adres i mamy bezpośrednią kontrolę nad jakością i szybkością dostawy. Oczywiście nasz cel jest taki sam jak w ramach usługi doręczenia do punktów odbioru, czyli doręczenie zdecydowanej większości przesyłek w trybie następnego dnia.“ mówi Simona Kijonková, założycielka Zásilkovna i CEO Grupy Packeta.

simona (1)

Simona Kijonková​
CEO Packeta Group, założycielka i współwłaścicielka Zasilkovny

„Chcemy wnieść świeży powiew do usługi dostawy na adres, świadcząc usługi najwyższej jakości, aby klient znał dokładny czas dostawy, miał szczegółowe śledzenie przesyłki, możliwość płatności kartą lub zmianę adresu dostawy na inny lub całą sieć punktów odbioru, a to wszystko w aplikacji mobilnej.“ dodaje Alexander Jančo, Dyrektor Zarządzający Packeta Slovakia.

Usługa Zásilkovna Domů w Czechach obejmuje nowo utworzoną sieć mikrodepozytów. Mikrodepozyty powstały poprzez rozszerzenie współpracy z istniejącymi punktami odbioru, które mają większą przestrzeń do przechowywania przesyłek. Ich celem jest uzupełnienie sieci istniejących 14 magazynów w Czechach. Funkcjonują one podobnie do standardowych magazynów, ale są nieco mniejsze. Obecnie jest ich 135 i rozmieszczone są w taki sposób, aby objąć cały obszar Republiki Czeskiej.

Społeczna usługa kurierska Zavezu, którą pod koniec 2019 roku kupiła Grupa Packeta, będzie również zaangażowana w dostarczanie przesyłek na adresy w ramach programu „Jedź z nami” („Ride with Us” ). Usługa łączy osoby, które chcą zostać kierowcami z tymi, którzy potrzebują coś przewieźć. Prawie każdy może zostać kierowcą i dostarczać paczki dla Zásilkovny w ramach programu „Jedź z nami”.

Ważną zaletą nowej usługi Zásilkovna Domů dla klienta końcowego jest również szeroka sieć, która posiada ponad 5300 punktów odbioru. W przypadku gdy kierowca Zásilkovny nie dotrze na adres klienta, zostawi przesyłkę w najbliższym odpowiednim punkcie odbioru, aby klient nadal miał możliwość odbioru przesyłki tego samego dnia.

Dzięki zakupowi usługi ReMax Courier Service o wartości kilku milionów euro, słowacka Zásielkovňa poszerzy portfolio usług o dostawę do domu. Tym samym stanie się jedną z największych firm w obszarze dostarczania przesyłek. „Przejęcie ReMax Courier Service jest częścią naszej długoterminowej strategii poszerzania portfolio o nowe usługi” wyjaśnia Simona Kijonková.

Oprócz zmiany nazwy Zásielkovňa, firma przejdzie kompleksowy rebranding na Słowacji, który obejmuje zmianę tożsamości korporacyjnej. „Jesteśmy globalną firmą działającą w wielu krajach. Jednocząc markę, staniemy się bardziej rozpoznawalni dla naszych klientów we wszystkich krajach. Sama zmiana nazwy nie wpłynie na nasze usługi ani wygodę, do której przyzwyczajeni są klienci. Od 1 lipca będziemy działać pod wspólną nazwą Packeta. Będziemy rebrandingować całą naszą sieć punktów odbioru, naszą flotę pojazdów, stronę internetową oraz nasze sieci społeczne.” konkluduje Alexander Jančo.


Udostępnij:

Kategorie