Blog

Packeta kupiła Trayto. Razem pomożemy czeskim sklepom internetowym w ekspansji zagranicznej.

2.09.2020, 12:00

Grupa Packeta, właściciel wiodącej firmy technologiczno-logistycznej Zásilkovna, kupiła Trayto (dawniej BiddingTools Group), ostrawską firmę technologiczną i wiodącego eksperta w zakresie automatyzacji ofert w porównywarkach towarów, takich jak Heureka czy Zboží.cz w Czechach i na Słowacji. Trayto, oprócz wyszukiwarek i pracy z XML feedy zaczyna się koncentrować na zagranicznych rynkach zakupów internetowych (marketplaces), takich jak Emag i Amazon. W swoim portfolio ma ponad 500 sklepów internetowych. Obrót, który Trayto zapewnił klientom w 2019 roku, wynosił 2 miliardy i zarządza wydatkami na reklamę internetową w wysokości prawie 100 milionów koron rocznie. Głównym celem współpracy pomiędzy Packetą a Trayto jest uproszczenie i przyspieszenie wejścia czeskich sklepów internetowych na rynki zagraniczne.

„Republika Czeska to mocarstwo sklepów internetowych, a dla wielu z nich rynek czeski jest za mały. Coraz więcej z nich ma zagraniczne ambicje, a my już teraz pomagamy im w zdobywaniu nowych rynków, ponieważ logistyka zagraniczna jest jednym z filarów sukcesu eksportu. Kupując firmę Trayta i korzystając z jej unikalnego know-how, nasze wsparcie rozwoju sklepów internetowych będzie jeszcze skuteczniejsze. Jednocześnie jest to kolejny krok w kierunku realizacji wizji grupy Packeta, aby stać się globalną cyfrową platformą logistyczną. Już teraz doręczamy do 33 krajów na całym świecie i jesteśmy bardzo bliscy uruchomienia naszych usług na Bliskim Wschodzie,“ mówi Simona Kijonková, założycielka Zásilkovny i CEO Grupy Packeta. „Cały zespół Trayto na czele z CEO Rosťą Urbánkiem będzie ściśle współpracować z naszymi zespołami ds. sprzedaży i marketingu. Pracujemy nad strategią prowadzącą do wspólnych działań sprzedażowych i marketingowych dla sklepów internetowych. W strukturze holdingu Packety nic się nie zmienia,“ wyjaśnia Simona Kijonková.

simona (1)
Simona Kijonková​
CEO grupy Packeta, założycielka i współwłaścicielka Zásilkovny 

„Z Zásilkovną znamy się i współpracujemy już od jakiegoś czasu. Udało nam się zanleźć synergię, zarówno pod względem osobistym, jak i zawodowym, aż w końcu przerodziło się to w sprzedaż firmy Packecie. Jako Trayto mamy zagraniczne ambicje, a Packeta ma wieloletnie doświadczenie w pracy za granicą, więc pomożemy sobie wzajemnie w rozwoju. W Ostrawie mamy doświadczonych ludzi, więc grupa może również wykorzystać nasz zespół ds. rozwoju do przyspieszenia swoich niektórych projektów,“ dodaje Rostislav Urbánek, CEO Trayto. „Obie nasze firmy technologiczne mają wspólną grupę docelową, którą są sklepy internetowe.   Z tego względu dla Packety było korzystne, by Trayta stała się pełnoprawnym członkiem grupy.  Logistika i wsparcie sprzedaży sklepów internetowych, świadczone przez Trayto, idą ramię w ramię.“

Trayto jest na rynku już 6 lat. Oprócz biddingu na komparatory, opracowała również własną technologię przetwarzania dużych plików danych. Dla klientów wielu sklepów internetowych przekształca dane zgodnie z ich indywidualnymi potrzebami, w celu osiągnięcia maksymalnej automatyzacji, zwiększenia efektywności i sprzedaży. Ich usługi i narzędzia w dziedzinie e-commerce obejmują BiddingTools, BiddingManager i Xemel.


Udostępnij:

Kategorie