Blog

Odnotowaliśmy wzrost o 121%

2.12.2020, 13:45

Obroty Grupy Packeta w pierwszych dziewięciu miesiącach 2020 roku wyniosły 248 milionów złotych. Co roku odnotowuje się ich wzrost o 121%.

Grupa Packeta, do której należy wiodąca czeska firma logistyczna Zasilkovnia, a także inne firmy obsługujące punkty dostaw, logistykę i dostawy za granicę, odnotowała w pierwszych dziewięciu miesiącach tego roku obroty na poziomie prawie 248 milionów złotych. W porównaniu do poprzedniego roku jest to wzrost o 121%. Liczba przewiezionych przesyłek sięgnęła 23,5 miliona, co oznacza wzrost o 107% co roku. Packeta znacznie zwiększyła również liczbę punktów odbioru. W Czechach jest ich obecnie prawie 4 000, a w całej grupie ponad 5 800. W tym roku Packeta spodziewa się obrotu na poziomie 427,5 miliona złotych i 42 milionów paczek.

„Wszytskie obszary, na których działa Grupa Packeta, znacząco przyczyniły się do osiągnięcia rekordowych wyników. W Słowacji, Polsce i na Węgrzech, a jeszcze bardziej w Rumunii i Niemczech, zanotowaliśmy wzrost o ponad 100% co przyczynia się, w coraz większym stopniu do rozwoju grupy, w której obecna liczba dostarczonych przesyłek przekroczyła 3 miliony. Od 2013 roku Grupa Packeta nieprzerwanie odnotowuje dodatni wynik ekonomiczny.
Pod silnym wpływem restrykcyjnych środków rządowych związanych z pandemią COVID udało się jednak uzyskać pozytywne wyniki na wiosnę i spodziewamy się ich również jesienią” – mówi Simona Kijonkova, założycielka i dyrektor generalny Grupy Packeta. Obecnie Grupa Packeta znajduje się w samym środku bardzo wymagającego sezonu przedświątecznego. Już w połowie listopada dostarczamy tyle samo paczek dziennie, co w zeszłym roku, tydzień przed świętami Bożego Narodzenia.
W tym roku, w Czechach spodziewamy się ponad 550 000 przesyłek do przetransportowania w ciągu jednego dnia, w tygodniu poprzedzającym Boże Narodzenie.

simona (1)

Simona Kijonková​
CEO grupy Packeta, założycielka i współwłaścicielka Zásilkovny

W trzecim kwartale bieżącego roku, Packeta otworzyła nowy oddział w Cieszynie, w którym znajduje się dział obługi klienta. Natomiast siedziba oddziału znajduje się w Warszawie. Trayto to firma, która stała się cześcią grupy Packeta, zajmująca się automatyzacją ofert w porównywarkach, takich jak Heureka czy Zboží.cz w Czechach i na Słowacji. Rozpoczęła się również współpraca z nowym przewoźnikiem do USA.


Pod koniec września, grupa Packeta uruchomiła również Z-BOXy, czyli bezkontaktowe punkty odbioru, które zasilane są panelami słonecznymi sterowanymi przez aplikację mobilną. To jedyne takie urządzenie, które działa na takich zasadach Czechach.
W 2021 roku zostanie również uruchomione na Słowacji, Węgrzech i w Rumunii.


Udostępnij:

Kategorie