Blog

Kobiety na stanowiskach kierowniczych? To jest pewne!

13.04.2021, 12:10

Marketing Grupy Packeta w Europie Środkowo-Wschodniej będzie prowadzony przez Barborę Langer, a Dział Zasobów Ludzkich w tym regionie będzie na czele z Šárka Volejníková.

Główne stanowiska kierownicze w spółce Grupy Packeta, właściciela Packeta.pl, zostaną objęte przez dwie doświadczone menadżerki. Barbora Langer będzie zajmować stanowisko Szefa Marketingu w regionie CEE & DACH. Jej głównym zadaniem będzie ustalanie i zarządzanie strategią marketingową w Europie Środkowo-Wschodniej i Niemczech. Natomiast zasobami ludzkimi w tym regionie będzie kierować Šárka Volejníková, która będzie Szefową HR CEE & DACH. Jej głównym celem będzie przede wszystkim integracja wewnętrznych procesów HR oraz rozwój pracowników grupy na rynkach zagranicznych, na których działa Packeta.

„Ekspansja zagraniczna jest dla nas najważniejsza; na chwilę obecną wypracowaliśmy już mocną pozycję w podmiotach zagranicznych. Celem Barbory jest integracja strategii marketingowych holdingu i rozwinięcie marki w Europie Środkowej i Wschodniej oraz w Niemczech, aby była postrzegana tak samo jak Zásilkovna w Czechach i Zásielkovňa na Słowacji”, dodaje Milan Šmíd, Dyrektor Marketingu w Grupie Packeta.

„Razem z moim zespołem, chciałabym aby Packeta stała się nie tylko marką, która jest wszystkim znana z jej usług ale również ze stylu życia. Chcę aby artykuły na naszym blogu bawiły ludzi, zamiast po prostu informować o przesyłkach. Chcę poprawić im dzień dzięki naszym postom w mediach społecznościowych, żeby wypili poranną kawę z naszego czerwonego kubka Packeta lub posłuchali  naszych nowych odcinków Z-Talks podczas spaceru z psem o poranku”, wyjaśnia Szef Marketingu CEE&DACH Barbora Langer.

Barbora Langer (32), ukończyła Wydział Wychowania Fizycznego i Sportu oraz Prague Colleague na kierunkach zarządzania międzynarodowego i biznesu. Przed podjęciem pracy w Grupie Packeta, pracowała w firmie Nike, gdzie zdobyła ogromne doświadczenie Retail Marketingu i Visual Merchandisingu. Barbora jest mężatką i interesuje się sportem oraz zdrowym odżywianiem.

„Podczas spotkań i wywiadów lubię mówić, że nie tylko pracujemy w Zásilkovni ale, że dla tego żyjemy.  To jest styl życia, który lubimy. Wraz z moim zespołem chcemy mieć pewność, że każdy z naszych kolegów idzie do pracy z takim samym entuzjazmem i nastawieniem. Pragnę aby nasze serca biły w tym samym rytmie, nasza jedyna w swoim rodzaju kultura firmowa nadal nas bawiła i była widoczna również z zewnątrz. To będzie przyjemność. Nie mogę się tego doczekać,” mówi Šárka Volejníková, Szefowa Działu HR CEE & DACH.

Šárka Volejníková (33), studiowała Antropologię Społeczną, Politykę Publiczną oraz Zasoby Ludzkie, koncentrując się właśnie na zarządzaniem zasobami ludzkimi i zarządzaniu organizacjami. W Grupie Packeta, przez kilka miesięcy była szefem działu HR w Zásilkovni w Czechach. Przed tym, pracowała na kierowniczym stanowisku w firmie Konica Minolta. W wolnym czasie lubi podróżować oraz interesuje się ogrodnictwem oraz żeglarstwem.

„Plany i cele Grupy Packeta po raz kolejny są bardzo ambitne na ten rok. Naszym celem jest znaczące umocnienie się na rynkach zagranicznych i dalsza realizacja naszej wizji bycia globalną platformą dla sektora e-commerce. Wierzę, że Barbora i Šárka pomogą nam osiągnąć ten cel. Cieszę się również, że na czele staną dwie kobiety. Zróżnicowanie jest bardzo ważne dla realizacji naszej wizji, wartości i celów, a różnorodność zespołów uważam za kreatywne, prowadzące do lepszych wyników,” mówi założycielka Zásilkovni i CEO Grupy Packeta Simona Kijonková.

simona (1)

Simona Kijonková​
CEO Packeta Group, założycielka i współwłaścicielka Zasilkovny, polskiej Przesyłkowni


Udostępnij:

Kategorie